7m

7m

hyundai

Trabzon’da 30 sanıklı FETÖ davası başladı

FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin 24'ü tutuklu 30 sanığın yargılanmasına Trabzon'da başlandı.

Trabzon 21.08.2017, 20:25 21.08.2017, 22:41
Trabzon’da 30 sanıklı FETÖ davası başladı

 Trabzon’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine ilişkin 24'ü tutuklu 30 sanığın yargılanmasına başlandı. 


Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile yakınları ve avukatları katıldı. 

Hakkında "Bylock" programını kullandığı, örgütün talimatıyla Bank Asya’ya para yatırdığı ve FETÖ’ye ait yurtta müdürlük yaptığı iddiasıyla dava açılan tutuklu sanık A. S. G., savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi. 

"Bylock" programını kullanmadığını ileri süren A. S. G., bu programı 15 Temmuz darbe girişiminden sonra medyadan öğrendiğini iddia etti. 

Üniversiteyi bitirdikten sonra bir süre işsiz kaldığını belirten A. S. G., Trabzon'un turizm potansiyeli yüksek bir şehir olması nedeniyle apart ve yurtlara iş müracaatında bulunduğunu söyledi. 

Müracaatı sonucu başladığı FETÖ'ye ait yurtta, yurt müdürlüğü yaptığını ifade eden A. S. G., 2015 yılında müfettiş denetimlerinin artması nedeniyle ayrıldığını ve Antalya Büyükşehir Belediyesinde işe başladığını aktardı. 

Tutuklu sanık D. A. ise üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini, tanığın kendisi hakkında "FETÖ'ye ait kitapları bazı adreslerden kaçıracakları" yönündeki ihbarı üzerine gözaltına alınarak tutuklandığını söyledi. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdikten sonra atanamayınca KPSS'ye hazırlanmak için Trabzon’da kalmaya karar verdiğini aktaran D. A., "Dershanelere ve etüt merkezlerine başvurdum. Yapıya ait yurtta eleman aranıyordu, müracaat ettim." şeklinde konuştu. 

D. A., "Bylock" programını kullanmadığını ileri sürdü. 

FETÖ’ye ait yurtta idarecilik yaptığı ve "Bylock" programını kullandığı iddia edilen tutuklu sanık E. A. da üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi. 

Duruşmaya, sanık ifadeleriyle yarın devam edilecek. 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@