Trabzon Valisi Yücel Yavuz'dan 10 Kasım mesajı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Türkiye devletinin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı

Trabzon 09.11.2017, 11:43 09.11.2017, 11:44
Trabzon Valisi Yücel Yavuz'dan 10 Kasım mesajı

Türk devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. ölüm yıldönümü nedeniyle Trabzon Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı.Vali Yavuz'un 10 Kasım mesajı şu şekilde: 

"Cumhuriyet'imizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 79. yılında rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz.

1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelemizi, 1923'te Ankara'da Cumhuriyet'i kurarak taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, adını tarihe altın harflerle yazdırmış kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. 

Bilgi ve şuurla özümsenmiş icraatlarıyla ülkeye aydınlık bir geleceğin kapılarını açan büyük önderAtatürk, dâhiyane fikirleri ve ileri görüşlülüğüyle, imkânsızlıklar içinde kurulan Cumhuriyet'i yüceltmenin ve baki kılmanın yolunu da göstermiş; bu yolun, çağdaş medeniyet yolu olduğunu, hayatı boyunca bizzat kendisi de tatbik ederek ortaya koymuştur.

Büyük Atatürk'ün 'Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.' ifadesinden aldığımız feyz ve ışıkla millet olarak, Cumhuriyet'imizin 94. yılını geride bırakırken istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye; demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmeye, sarsılmaz bir kuvvet, irade ve çalışma azmiyle yürümeye devam ediyoruz.

Aziz milletimiz, onun evrensel fikirlerini sonsuza kadar şükran ve saygıyla anarak koruyacak;  Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi, onun ilke ve düşünceleri ışığında, uygarlık yarışında aynı gayret ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bir kez daha şükran ve rahmetle yâdediyorum. Aziz ruhu şâd olsun."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@