Trabzon Turizm İl Müdürü tartışması büyüyor

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Enes Aslan, CHP İl Başkanı Güngör’e cevap verdi.

Trabzon Turizm İl Müdürü tartışması büyüyor

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Enes Aslan, AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu'nun eşi Ali Ayvazoğlu’nun, Trabzon Turizm ve Kültür İl Müdürlüğü'ne atanmasını eleştiren CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’e sert çıktı. 

Turgay Güngör'ü bilgisizlikle suçlayan Enes Aslan'ın açıklamaları şu şekildedir: “CHP'nin Sayın İl Başkanı, Turizm İl Müdürü ataması üzerinden AK Parti'yi eleştirmiş.  Sayın İl Başkanı bir eleştiri yaparken bunu bilgisizlik temeline oturtmuş. Öncelikle şunu söyleyelim. Ali Ayvazoğlu işçi değil devlet memurudur. Bu makama da asaleten atanmıştır. Bir şeyi eleştireceksen önce bir araştır, doğru bilgiyi bul. Ondan sonra eleştireceksen yine eleştir. Ama bu CHP'de bu İl Başkanı'nı kimse uyarmaz mı ki Müdür olmak için memur şartı vardır diye? Demek ki bilgi sahibi olan kimse yok.”

ÖZÜR DİLEMELİ

“Bir not daha.... Sayın İl Başkanı esasında Ali Ayvazoğlu’ndan Trabel işçisi diye bahsederken ayrıca ne demek istemektedir? Trabel işçisi olmak kötü bir şey midir? İşçiden Müdür olamaz mı demek istemektedir? Halbuki seçim zamanı gelince işçilerden sosyal demokrasi adına oy istemeyecek misiniz? İşçileri bu açıklama ile küçümseme yaklaşımı çok hatalı olmuştur. Sayın İl Başkanı işçilerden özür dilemelidir.”

ANLAMADINIZ, ANLAMAYACAKSINIZ

“Ayrıca gelelim liyakat meselesine... Sayın İl Başkanı Turizm İl Müdürlüğüne atanan Ali Ayvazoğlu’nu tanıyor mu da kendisini bu koltuğa layık görmemiştir. Kendisini tanımadığınız bir insan ile alâkalı liyakat tartışmasını nasıl yapabilirsiniz? Ali Ayvazoğlu turizm ile 17 yıldır iç içe olan İngilizce ve Arapça bilen bir kişidir. Siz halâ kalkmış liyakattan bahsediyorsunuz. Size göre bir liyakat ne demektir? Bir kişinin bir göreve gelmesindeki şart chpli olması mıdır? Bir kişinin AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın eşi olmasının liyakatsizlik olacağını size kim öğretti? Bugüne kadar anlamadınız, yine de anlamayacaksınız.”

ELEŞTİRİ HAKKINIZDIR AMA...

“Tamam muhalefet partisidir, tabii ki eleştirecek. Ama eleştiri yaparken öyle bir eleştiri yap ki biz de seni dikkate alalım. Böyle bilgi eksikliğiniz olan konulara girerseniz çuvallarsınız. Gerçi zihniyetiniz çuvallamak üzerine kurulu olduğu için pek değişmenizi de beklemiyorum.”
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 14:59


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kerem
kerem - 2 yıl Önce

sn ak parti il başkan yardımcısı samimiyetle bu atamada eş torpili olmadığını söyleyebilir mi ?bahar ayvazoğlu nun hiç bir etkisi yok mudur yani?

Yok yaaa
Yok yaaa - 2 yıl Önce

Kimi kandırıyor bu...atadığınız kisi memur değildi daha Asaleti onaylanmış memurlara...kendi adamınız diye konuşun tabi...

Karadeniz
Karadeniz - 2 yıl Önce

Soru. ...neden 6 aylığına geçici olarak görevlendiridi başka soru yok enes bey...657 i bilsen susardın. ..

Trabzonlu
Trabzonlu - 2 yıl Önce

Ülkenin bu sıkıntılı gündeminde bir atamanın çok ta önemi yok. ..ama kabul edin artık yapılan iş etik değil. ..Turizm Müdürlüğünde hiç mi personel yoktu yıllarını veren...il müdürü aranabilmek için üçlü kararname gerek...kabul edin bu aramanın geçici ve zorlama ile olduğunu. ..

aydin
aydin - 2 yıl Önce

Olamaz kardesim isciden mudur olamaz dag kanunlarina gore yasamiyoruz mevzuat var kanun var hak var hukuk var adam iyi diye müdür yapılmaz sırada birsürü insan var terfi bekleyen

Vstan
Vstan - 2 yıl Önce

Birncisi işlem 657 ye aykırıdır. İkincisi sn Enes bu bir atama değil sizde işlemleri iyi takip edin bu bir görevlendirme çünkü kişinin kadrosu belediye de bu makama 6 aylık süre için gorevlendirildi yani bu demek oluyor ki 657 ye uygun bir atama olmamış. Mevzuat gereği de olamaz.siz üstelik açıklamayı yaparken kisilere cevap yazacağınıza konuyu öncelikle siz araştırın .işin doğrusu bu.gelelim dil konusuna bu kurumu da senelerdir çalışan ve dil konusunda yeterli hatta daha da genisleteyim trabzonda o kadar rehber ve kültür adamı varken neden Sn Ayvazoğlu ... tabi bunun cevabını tüm kamuoyunun bildigi gibi siz de gayet iyi biliyorsunuz.gelecek günler neler gösterecek bekleyip göreceğiz.

kmsk61
kmsk61 - 2 yıl Önce

Fetocu...! OLmasın araştırılsın...gerisi kimse için önemli değil... vatana millete hayırlı olsun

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Yorum isabetli olmuş


banner426

banner421