Trabzon spor şehri ama...

Spor Şehri Trabzon'da 10 kişiden 9'u spor yapmıyor.

Trabzon 01.08.2017, 12:52
Trabzon spor şehri ama...

 Yıllardır bir ‘spor şehri’ olarak tanıtılan Trabzon’da her 10 kişiden 9’nun spor yapmadığı belirtildi.


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Birdal Öztürk, şehirde birbirinden modern tesislere rağmen spor yapma alışkanlığının çok düşük olduğunu söyledi. Öztürk “780 bin nüfusu olan Trabzon’da aktif spor yapanların sayısı 12-13 bin civarında. Son derece önemli, olimpik ölçülerde tesislere sahip olan ilimizde dönem dönem sporla ilgilenenlerin sayısı ise 75 bin. Yani neredeyse her 10 kişiden 9’u spor yapmıyor. Sporun bilinen onlarca faydasına ve bunu yapabilecek tesisler olmasına rağmen insanlarımızın spordan uzak durması büyük çelişki. Devletimizin sağladığı birbirinden modern ve alternatifi bol imkanlar var, halkımızın tek yapacağı kendi sağlığı için bunlardan faydalanmak” dedi.

Yakın gelecekte şehirde spor yapan insanların sayısını 250 bin çıkarmayı hedeflediklerini ve çeşitli etkinliklerle insanları sporla daha fazla buluşturmaya başladıklarını anlatan Müdür Öztürk, “Spor sadece yarış değildir, insanlar sağlık için spor yapmalı. Çocuk, genç, erişkin, yaşlı, herkes spor yapmalı. Kasları güçlendirip vücut dayanıklılığını artıran spor, sadece fiziksel değil, psikolojik faydaları ile de çok önemlidir. İş hayatında stres altında çalışan kişiler için spor yapmak, rahatlatıcı etki gösterir. Spor yaparak depresyon ve kaygıyı engelleyebilir, rahat ve derin bir uyku sağlayabiliriz. Spor, kendinize olan güven duygusunu artırır. Erişkinler, günlük hayatın stresini sporla atabilir” diye konuştu.

Trabzon spor şehri ama...

Trabzon spor şehri ama...

Trabzon spor şehri ama...
Yorumlar (13)
Sade vatandaş 3 yıl önce
Bu tesislerden nasıl yayarlanabileceğimizi söylerseniz daha yayarlı olur.Ekonomik koşulları, soyunma odaları, duş imkanları vs.
gaziantepspor 3 yıl önce
Öncelikle tesislerinizi ticarethane mantığından çıkartıp spor alanları olarak değerlendirin.
yiğit 3 yıl önce
spor yapmak isteyene de elinizden geldiğince engel çıkartıyorsunuz. havuzda yüzmeye gitsen 1 saati 20 liraydı en son. Niye uygun yapmıyorsunuz dediğimiz zamanda da verilen cevap: 10 lira yaparsak sanayideki usta gelip burada banyo yapar. basketbol oynamak için kaç kere gençlik spor' a başvurduk ama eğer bir tanıdığın yoksa salonlarda basketbol oynman imkansız.
murat 3 yıl önce
millet aldığı maaşla zor geçiniyor.. bırakın havuza gitmeyi deniz kenarına gidemez olduk. heryer paralı..
Mert Karataş 3 yıl önce
Tesisler bedava.. İsteyen uzman antrenörler eşliğinde açılan kurslara katılabilir. Tesisler tamam, halk spor yapmak istemiyor.
Aytaç Erkan 3 yıl önce
Millet spor yapmıyor, hep bahane üretiyor. İsteyen mutlaka bir şekilde tesislerdenz faydalanabilir. Ama hep firstclas istiyorlar demek
Selim görmez 3 yıl önce
Gerçekten bazı tesisler ticarethane mantığıyla çalışıyor tenis kortu 20 lira havuz 20 fitness merkezi aylık 130 civarı ... trabzon dediğin yer çoğu asgari ücretle geçinen bi şehir ... ha şu da doğru halkımız lordlar kamarasına mensup bu doğru
SALİH 3 yıl önce
YÜZME HAVUZU ÇATISI NEDEN YAPILMIYOR. AYIPTIR BE.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@