alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon Oteller Birliği yeni başkanını seçti

Trabzon Oteller Birliği (TOB) yeni Yönetim Kurulu Başkanı’nı seçti.

Trabzon 26.06.2021, 15:05 26.06.2021, 15:14
Trabzon Oteller Birliği yeni başkanını seçti

Trabzon Oteller Birliği 1. Olağan Seçimli Genel Kurulu, Zorlu Grand Hotel'de gerçekleştirildi.

Trabzon’un konaklama sektör temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla, geçtiğimiz Mart ayında kurulan Trabzon Oteller Birliği ve Turizm Geliştirme Derneği ilk genel kurulunu Zorlu Grand Hotelde üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Sümerya Demirci, Trabzon Oteller Birliğinin kaliteli hizmetin, şeffaflığın ve yönetimin temel yapı taşlarını oluşturduğu, kente örnek olabilecek kapasitede olduğunu vurgularken, Pandemi sürecinden etkilenen bütün paydaşlar ile birlikte Trabzon’u yeniden ülkenin ve bölgenin gözde turizm merkezlerinden birisi haline getirmek üzere çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Seçim sürecinde tek aday olarak listesini hazırlayan Anemon Trabzon Otel İşletmecisi Mustafa Dündar oy birliğiyle başkan seçildi.

Başkan seçilmesi sonrasında konuşma yapan Mustafa Dündar, “Trabzon Oteller Birliği’nin nihai hedefi Trabzon’u; marka şehir olan Trabzon’u, tarihin her döneminde var olmuş Trabzon’u, dünya turizminin her bölgesinin hizmetine sunmaktır. Yani sadece Ortadoğu’dan değil, Batı’dan da, Asya’dan da Trabzon’a turist çekebilmektir. Yani turizmin çeşitlendirilmesidir. Yaz turizmi değil, kış turizmi. Uzungöl’de sadece doğal turizm değil, kültür turizmini de hareketlendirebilmektir. Gelecekteki nihai hedeflerimizden biri bu olmalı.” dedi.

Trabzon ucuz bir kent değil

Kürsüde sözlerine devam eden Dündar, “Ancak öncelikli hedefimiz, kurumsal yapımızı kamu kurumları nezdinde oturaklı bir hale getirmek. Bunu yapmak zorundayız, bunu yapmaya mecburuz. Bunu yapmadığımız sürece ne Trabzon turizmine bir katkı sağlayabiliriz ne de ekonomik olarak kendimize bir katkımız olabilir.” ifadelerini kullandı.

“Trabzon ucuz bir kent değil”

“Trabzon’u ucuz turizm kenti olmaktan çıkarmalıyız.” diyen Dündar, bunun nedenini de şu sözlerle açıkladı “Trabzon ucuz bir kent değil. Çölde kum bedavadır, gölde su bedavadır, Trabzon dünyada bir tane bulunan bir kenttir. Uzungöl dünyanın gözde bir beldesi, bunu niye bedava satalım? Niye bedava verelim? Bu kadar güzel bir doğa başka hangi ülkede var? Ortadoğu’da nerede böyle bir şey gördünüz? İnsanlar buraya ceplerindeki belli bir miktar parayı gözden çıkararak geliyor ve orada harcayacakları paranın yarısına burada tatil yapıp geri gidiyorlar. Yazık değil mi bu kadar emeğe? Biz bölgemizin değerini bileceğiz, şehriminiz değerini bileceğiz ve şehrimizin ucuza satılmasına müsaade etmeyeceğiz.” diyen Mustafa Dündar, bütün üyelere teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Haber61- Haber Servisi

Trabzon ucuz bir kent değil

Trabzon ucuz bir kent değil


Yorumlar (3)
Fethi 6 ay önce
Yurtdışı görmemiş adamlar böyle bol keseden atıyor işte? Başkan alplere gidelim seninle masraflar sana ait. Sonra norveçe gidelim. Bakalım hangisi böylesine güzel dediğin yeri sizler gibi betonlarla çevirdi? Bakalım oralarda tabiat alanına araç girişi var mı? Bilmiyorsun ya atıyorsun. Ucuz olmaktan çıkarmakmış. Uzungöl de ne ucuz? Haşlanmış mısır 25 lira el insaf be? Gidin görün öyle konuşun. 200km ötede batında kendi halkına yarı fiyat turiste tam fiyat uygulanır. Neyse siz oraya başka sebepler için gidersiniz. Ya da ucuz iş gücü için. Evleri otel yapın ahırları pansiyon yapın doğal gölü gölet yapın sonra çıkın konuşun. Konuşmaya gelirsek ben vatandaş olarak hemde otel sahibi felan olmadan senden daha mantıklı ve oluru konuşurum. Şuanki açıklamaların tamamen kendi bakış açın ve ne istediğine alakalı. Derdin çok daha çok ama kalite doğallık aman olmasın. Profesyonellik olmasın. Bu kadar basit sığ düşüncelerle bu iş nanay olmaz
Turizm amelesi 6 ay önce
Trabzon'da turist'i ağırlayan otel çalışanlarına ne maaş veriyorsunuz onuda açıklayın! Sayenizde kalifiye eleman kalmadı şehirde, Kurumsalı patron işletmesi aynı 15 yıl önceki otellerdeki kalitede artık yok, ver asgari ücreti kapıdan geçende bu işi yapar her geleni asgariyi kabul ediyorsa al bilgisine ehliyetine cv 'sine bakma bu kafayla hiç bir yere gelemezsiniz....
Tacettin Güngör 6 ay önce
Amma abarttın be kardeşim, Trabzon yeşilini katlederek araplara peşkeş çekerek bugünlere geldi,turizmi direk paraya endekslersen bugün gelen araplar yarın hiç gelmeyecekler avrupali turist zaten Trabzon'a niye gelsin ne vaad ediyor Trabzon . Deniz desen leş, tarihi doku desen devamlı tahribat başka ne kald? Deniz kenarına devasa yapılar inşa edip turizm merkezi olamaz Trabzon o hakkını çoktan kaybetti

Gelişmelerden Haberdar Olun

@