banner556

Trabzon Milletvekili Kaya'da Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu'na cevap: Bildiğiniz konularda konuşun

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'dan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na cevap geldi.

Trabzon 13.12.2020, 13:07 13.12.2020, 13:17
Trabzon Milletvekili Kaya'da Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu'na cevap: Bildiğiniz konularda konuşun

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, bütçe görüşmelerindeki Türkiye gündemine oturan ve büyük ilgi gören konuşması sonrasında açıklama yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na cevap verdi. Kaya, "iftiralarınız çöktü, CHP'nin yaptığı bir fabrika yok diyordunuz, hepinizin gözleri önüne serdim CHP'nin yaptığı fabrikaları ve hizmetleri. Gerçekler ortaya çıktı, pusulanız şaştı. Konuyu başka yerlere çekerek, niyet okuyuculuğu yaparak bunu örtemezsiniz. Size tavsiyem bildiğiniz konularda konuşun" dedi.

Meclis konuşması gündem olan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, bu konuşmasından rahatsızlık duyarak demeç veren AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na seslendi. Kaya, "Biz PKK'ya terör örgütü derken, Öcalan'a bebek katili derken siz ‘Sayın’ diyordunuz. Utanın ve konuşmayın!" dedi.

Kaya açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; "AK Parti, Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu bana cevap vermiş. Böylesi bir seviyesizlikle muhatap olmak istemezdim. Fakat sıfatı milletvekili olduğu için cevap veriyorum. Bahar Hanım meclis konuşmamla gerçeklerin ortaya çıkmasından belli ki rahatsızlık duymuş. "CHP'nin çakılı çivisi yoktur, fabrikadan ne anlarlar" yalanlarınızın çökmesi mi sizi bu kadar rahatsız eden? CHP'nin yaptığı fabrikaların, sanayi tesislerinin, limanların, kurum ve kuruluşların 15 metrelik listesini tüm milletvekili grubunuzun da göreceği şekilde önünüze serdim. Ve sattıklarınızın 13 metrelik listesini. Gerçekler ortaya çıktı, iftira ve yalanlarınız çöktü. Doğruluk güneş gibidir er geç ama mutlaka ortaya çıkar! Çıktı da… Bu mu zorunuza gitti?

TERÖR ÖRGÜTLERİNE HİÇ BU KADAR TAVİZ VERİLMEDİ

AK Parti döneminde terör örgütlerine verilen tavizleri sıralayan Kaya, "CHP'yi terör örgütleri ile ilişkilendirmeye çalışmak çok büyük bir vicdansızlıktır. Terörist başı Öcalan'ın kırmızı bültenle aranan kardeşini TRT ekranlarına çıkaran sizsiniz, terörist başının mektuplarından medet uman sizsiniz. Oslo'da PKK yöneticileriyle pazarlık yapanlar sizsiniz. Çadır mahkemeleri kurup teröristleri karşılatanlar sizsiniz. Erbil’den yola çıkıp Habur sınır kapısından geçen teröristlere, dinlenme molalarında lahmacun ısmarlayan da sizsiniz. Faturasını da gönderiyorum, belki utanırsınız. Açılım için T.C tabelalarını siz kaldırdınız. Açılım sürecinde askerimizin gözü önünde PKK'lılar Türk bayrağını indirirken sesinizi çıkartmayan sizsiniz. PKK'lılar hendek kazarken siz neredeydiniz? CHP'sine söz söylemeye hakkınız da yüzünüz de yoktur. Şunu iyi bilin tüm CHP'liler gibi ben de memleket ve millet sevdalısı bir insanım. Ne kadar terörist ve terör örgütü varsa hepsinin Allah belasını versin. Onlarla açılım yapanların da, masaya oturanların da, YPG'li teröristleri kırmızı halılarla karşılayanların da, CHP'lilere iftira atanların da" dedi.

SUSTUKLARINIZ YÜZÜNDEN...

"Ayvazoğlu diyor ki; Atanmış bakan milletin oylarıyla seçilmiş milletvekillerine hakaret ederken, iftiralar atarken neden susmamışız? Belli ki tepkilerimiz hanımefendinin zoruna gitmiş. Tepki, haktır ve erdemli insanların işidir. Kapı kulları tepki veremez. Sizin sustuklarınız ve tepki vermediğiniz politikalarınız nedeniyle Türkiye bu halde. Ama siz gerçeklerden o kadar uzaksınız ki... Anlıyoruz ki vekilliğiniz sürecinde size verilen görev "laf yetiştirmek.” Bunun da ne memlekete ne de millete hiç bir faydası yok. Bunu bilin!

BİLDİĞİNİZ KONULARDA KONUŞUN

“Size bir hatırlatmam bir de tavsiyem olacak. Unutmayın ki bugün milletvekiliyseniz bunu Atatürk'e ve Cumhuriyet Halk Partisine borçlusunuz. Biraz okur, araştırırsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Tavsiyem de şu; anladığınız işlerle ilgili konuşsun. Mesela tayin, terfi, hızlı yükselme işleri! Kısa yoldan il müdürlüğü, beğenmezsen başka şehre tayin. Malum aile olarak bu konulardaki yeteneklerinizle çok konuşulmuştunuz. İki üniversite bitirdiği halde işsiz gezen gençlerimiz var. Belki onlar da bu bilgi ve becerilerinizden istifade eder de, makam sahibi olurlar, size de dua ederler. Biz nerede konuşup nerede susacağımızı sizden öğrenecek değiliz."

Yorumlar (28)
davut 1 ay önce
Ayvazoğlu'nun Trabzon için yaptığı herhangi bir icraat oldu mu? Ne bileyim bir fabrika mı açtırdı, bir yatırım için konsensüs oluşturup öncü mü oldu? Nerede bir polemi var kendisi orada. Benim anlamadığım şey Bahar Hanım Ahmet Bey'in akp'nin memleketteki varlıkları satışına dair itirazı mı var? Satmamış mı akp, onu mi diyor yoksa yine bir polemik mi oluşturuyor.
davut 1 ay önce
Kendime cevap vereyim; hangi partiden olunursa olunsun konu ekonomiden sapmamalı. 20 yıl iktidarda olup Trabzon'a bir tane iş imkanı yaratmayıp, hala daha çocuklarımızın gurbete iş için gitmelerine sebep olanlar ayda 25000 TL vekil maaşı aldıkları için bu durumu sorun etmiyor olabilirler. 80 yıllık memleketin fabrikalarını satanlar, ekonomiyi bu hale getirenler lütfen sandığa gitsin. Halkın iradesinden çekinmesinler, gereken cevabı sandıkta alacaklardır. Zaten her şey kendilerinin iddia ettiği gibi mükemmelse de sandıktan zaferle çıkarlar.
Trabzonlu 1 ay önce
Trabzondan seçilen sayın Bahar Ayvazoğlu diye bir vekilimiz varmıydı..? İlk kez ismini duydum. Trabzona yapılan tren yolu vs hizmetleri bu hanımefendi mi yaptırmış. Çok özür dilerim.
Halk 1 ay önce
Güzel giydirmiş, tbrklr benim partim yok ama akp nin ülkeyi getirdiği uçurumu görmek için gözlük takmayada gerek yok, yerli milli savaş uçakları, gemiler,yerli sebze tezgahları :),iha lar ve sihalar hariçki bunun için sn bayraktara tşk etmek gerek büyük bi yalan zinciri içinde ülkeyi kaosa götürüyorlar,chp aynı şekilde Atatürkçülük adı altında kutsal değerlerimizle dalga geçer gibi,mhp akpnin arka bahçesi olmuş devlet bahçeli bunağı başbuğumuzun kemiklerini sızlatıyor,her partinin içinde vatan millet sevdalısı bi kaç adam gibi adam var tavsiyem ayrılsınlar bulundukları partiden bi araya gelip ülke için vatan için didinen hareket eden bi parti kursunlar,yoksa bu erdoğan ve şakşakcıları 2023 ü bile görmeden iflas bayrağını çektirecekler ülkeye
Can 1 ay önce
Bu bahar hanımı halkın içinde gören varmı.trabzon ve trabzon lu için bir yerde icraatını gören varmı.eşi ile birlikte ankaradalar ne güzel ne güzel.esnaf ve işçi siz ödeyin bakalım bahar hanımın ve eşinin masraflarını
Hasan.P 1 ay önce
O’nun görevi kendi teşkilatındaki masum ,temiz kadınları Liderine oy vermeye devam etmesini sağlamak
Mustafa usta 1 ay önce
Milletin içinde görünmesine gerek yok ki... Tayyip beyin gözüne girdin mi yine MV...
Yusuf yıldız 1 ay önce
Bahar hanımın güvenlikçi Eşi nasıl atamayla şimdi ne yapıyor araştırılsın
Vatandaş 1 ay önce
Milletin içinde görünüpte ne yapsın ? Herkes kendi çıkarı içinmi rahatsız etsin onu yok oğlumu işe al yok şu çıkmaz işimizi hallet bunlarlamı meşgul olsun ? Bırakın herkes işini yapsın
Ali YANIK 1 ay önce
Ahmet Kaya:1 Bahar Ayvazoğlu:0
Chp:1 Akp:0
Tartışmasız pozisyon kesinlikle VAR'a giymeyeceğim! :)
Hüseyin 1 ay önce
Helal olsun Ahmet beye bakın ypg yemek faturasına Ortada bu avazoğlu sivilde ne işle meguldu bilen varsa bir cavap yazabilir mi diyorum ya herzaman AKP trb. Vekilleri boş insanlar.
Gokhan61 1 ay önce
Boylede gecirilmez sayin vekilim
Etem 1 ay önce
Yazınız suç teşkil etmiyormu
Bafralı 1 ay önce
Muhatap alınan kişi bir bayan. Uslupunuza dıkkat ediniz. Taraf olabılırsınız ama asla söylemleriniz hakaret ve küfür iceremez... Cehalet dilinizi ıkı baslı yılan a cevirmiş. Terbiyesızlıgın lüzmu yok
borabay 1 ay önce
akp ülkeyi batırdı, şimdi keni batıyor.. Ona oy verenleri destekleyenleri unutmayacağız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@