banner518

Trabzon kırmızı ışık konusunda sınıfta kaldı

Trabzon’un il merkezi ve ilçelerinde yapılan trafik denetimlerinde en çok ceza kırmızı ışık ihlali ve Telefonla yüzünden oldu.

Trabzon 06.09.2019, 16:37
Trabzon kırmızı ışık konusunda sınıfta kaldı

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri trafafından yapılan denetimler sonucunda 347 araca 94 bin 012 TL para cezası kesildi.

Kesilen cezaların çoğunun kırmızı ışık ihlalinin ve cep telefonu ile seyir halinde konuşmaktan olması dikkat çekti.

İşte Yapılan kontroller ve kesilen cezalar:

Toplam ( 1378 ) araç sorgulandı,

17 Araca/Sürücüye Muayenesiz araç kullanmak, 163 Araca/Sürücüye Kırmızı ışık kuralına uymamak, 24 Araca/Sürücüye emniyet kemeri bulundurmamak ya da takmamak, 52 Araca/Sürücüye seyir halinde cep telefonu kullanmak, 5 Araca/Sürücüye trafik işaret ve levhalarına uymamak, 1 Araca/Sürücüye sürücü belgesi olamadan araç kullanmak, 2 Araca/Sürücüye sürücü belgesi geri alındığı halde araç kullanmak, 1 Araca/Sürücüye trafik düzeni ve güvenliği ile ilgili yükümlülüklere uymamak, 8 Araca/Sürücüye zorunlu mali sorumluluk sigortasını yaptırmamak, 2 Araca/Sürücüye abartı egsoz, 1 Araca/Sürücüye yönetmelikte belirtilen şartlar dışında geriye dönmek veya geriye gitmek ve 71 Araca muhtelif maddelerden olmak üzere toplam 94 bin 012 TL Cezai işlem uygulandı. 4 araç ise trafikten men edildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (10)
Musti 9 ay önce
Bilerek gecenler haric, kırmızı ışık ihlali yapmamak icten bile degil.
Yeri gelmisken yazayim. Isiklarda yanma siralamasi düzeltilmeli. Giderken bir anda sari yaniyor ve sonra kirmizi, hizli giden birisi icin durmak imkansiz.
Olmasi gereken, yesil 3 defa yanip sönmeli, sonra sariya gecmeli sonra kirmizi.
Yesil yanip sönerken de sürücülere lambalara kadar yavaslama firsati dogmus olur.
Cok sinir bozucu bir durum bir anda zart diye geciyor sariya.

Bence bu konuda yetkililier sinifta kaldi.
Sürücüler hatasiz degil ama en azindan sen teknik sartlari düzelt ondan sonra bak bi gelisme varmi...
Bu sartlarda kirmizi isikta gecenlerin sayisi azalmaz. sittin sene...
Güngör 9 ay önce
Dolmuşlar ışık ihlal en fazla yapanlar.
Ümit 9 ay önce
Kırmızı ışık tamam da şu Yomra minibüslerinin keyfine göre tıka basa yolcu almalarına emniyetimiz ne çare üretecek. Ayakta tıka basa yolcu almaya emniyetimiz seyirci kalırsa, minibüslere ihtiyaç varken sırada bekletip sefer sayısını artırmayı isteyen ne şoför ne de durak yönetimi bulunabilir. Nasıl olsa bi koyundan iki post çıkarılıyor.
Hasan 9 ay önce
Ordu bile çevre yoluna geçmiş ve trafiği dışarıya almış. Akçaabat kusura kalmasın en beceriksiz ilçe Trabzon yine aynı. Şehir yönetiminden anlamıyanları şehirden sorumlu yapmışlar. Bundan sonra da zor.
Gaffur 9 ay önce
Sayın Musti 2918 sayılı karayolları trafik kanunu 57/1-A maddesi derki “ Kavşaklara yaklaşırken yavaşlamamak , kavşaktaki şartlara uyacak şekilde hızını azaltmamak. “ yani bunun Türkçe si şu dur kavşağa yaklaşırken yavaşlar isen zart diyede kırmızı yansa durursun zurt diyede kırmızı yansa durabilirsin.
İskender 9 ay önce
Bu cezalar neden Erzurum, Kars ve o taraflardaki diğer yerlerde uygulanmıyor; kirmizida durdum, Dadaş sağdan yaklaştı, baktı yol boş bastı gitti. Yine geçen hafta yatsı sonrasi ordudan dönerken 25 plakalı araç Çarşıbaşı nda kırmızı ışıkta sağdan daldı gitti..
Trabzonlu Genç 9 ay önce
Az bile. Kesilmiş. Polis denetimi daha fazla arttırmalı. Bugün yasak yerdeki arabaya ceza yazıp çektiren polis yarın nerde ? Araki bulasın . Emniyetten ricam keyfine göre iş yapmasın. Düzenli yapsın.
Efe 9 ay önce
İyi olmuş inşAllah sıra istanbula da gelir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@