Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın göreve başladı

Trabzon'un yeni İl Müftüsü Osman Aydın göreve başladı.

Trabzon 14.05.2018, 18:29
Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın göreve başladı

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Müftülüğü’ne atanan Osman Aydın bugün göreve başladı.

Ayağının tozu ile İlçe Müftüleriyle toplantı yapan Osman Aydın, basın mensupları ile bir araya geldi.

İl Müftüsü Aydın bu yıl Ramazan ayının temasının “israf” olarak belirlendiğini sözlerine ekleyerek bu yıl Trabzon’da 15 camide Ortahisar ilçesinde ise 5 camide hatimle teravih namazı kılınacağını belirtti.

Müftü Osman Aydın, yaptığı açıklamada “2018 Ramazan ayına girmiş olmanın engin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 15 Mayıs Salı Akşamı kılınacak ilk teravih namazının ardından 16 Mayıs Çarşamba günü tutulacak ilk oruç ile bu rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş olacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Ramazan ayı teması “İsraf” olarak belirlenmiştir. Bu konu camilerimizde vaazlar yoluyla halkımıza anlatılacaktır. Ramazan ayı boyunca camilerimizde icra edilmek üzere, özel Vaaz İrşat Programlar hazırlanmıştır. Ramazan ayı Münasebetiyle camilerimiz ve müştemilatı ile ilgili bakım, onarım ve temizlikleri ile ilgili tedbirler alınmıştır. Şehit, gazi ailelerine yaşlılara, sevgi evlerindeki yetim çocuklarımıza, emekli personelimize, cezaevlerindeki hükümlü ve tutuklulara yönelik geçen yıl olduğu gibi bu yıl da iftar programı yapılacaktır. İlimizde bu yıl 15 camide, Ortahisar ilçemizde 5 camide hatimle teravih namazı kılınacaktır. Bu camiler Hacıkasım Cami, 1 Nolu Beşirli Cami, Çukurçayır Muradiye Cami, Konaklar Mahallesi cami, Erdoğdu Mahallesi Merkez Cami. Bütün camilerimizde mukabele okunacaktır. Ramazan-ı Şerif-i belirlenen tema çerçevesinde idrak ederek, ülkemiz, İslam Coğrafyası ve İnsanlık alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz eder Bütün halkımızın Ramazan-ı Şerif-ini tebrik ederim” dedi.   

Yorumlar (5)
macid 3 yıl önce
inşAllah , ruhsuz,kibirli, adam kayıran, dini hayat umrunda olmayıp yalakalık peşinde olan öbürü gibi olmazsın
Aslıbay 3 yıl önce
Hayırlı olsun Allah muvaffakiyet ler versin
tsli 3 yıl önce
hepsi siyasi atamalarla gelip, yağcılık peşinde
bunlardan dine fayda gelmez
Kastamonu 3 yıl önce
Her 100 Yılda bir TÜRKİYE ye ADAM gibi Bir Lider gelir,
Her 100 Yılda Bir İllere Adam Gibi Bir İl Müftüsü Gelir
Kastamonu'ya gelmiş 4 yıl Kalmış ve Trabzon'a gitmiştir.
Kastamonu, Trabzon'a tayini çıkan
İl Müftüsü Sayın Osman AYDIN için çok üzülmüştür.
Trabzon'a Hayırlı olsun.
Altının kıymetini sarraflar bilir.
Trabzon Halkının bildiğim ve duyduğum kadarı ile tamamı sarraf'tır.
Trabzon 3 yıl önce
Sayin keramettin beye haksizlik yapmayin kendileri naif kibar hosgoru sahibi bir insadir altin yere dusmekle paslanmaz trabzon halki sizi cok sevdi yolunuz acik olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@