Trabzon il Müftülüğü Mevlid-i Nebi haftası programını açıkladı

08-15 kasım arası kutlanan Mevlid’i Nebi haftası programı açıklandı.

Trabzon 06.11.2019, 10:35
Trabzon il Müftülüğü Mevlid-i Nebi haftası programını açıkladı

Haz. Muhammet (S.A.V)’in dünyaya gelişi nedeniyle kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bir dizi program düzenlenecek.

Trabzon İl Müftülüğü tarafından düzenlecek programlar ile alakalı açıklama şu şekilde;

İl Müftüsü Osman Aydın tarafından yapılan açıklamada; Bilindiği gibi sevgili Peygamberimizin dünyayı teşrifleri, 1989 yılından beri miladi takvime göre Kutlu Doğum Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştı. 2017 yılından itibaren de hafta, hicri takvime göre Mevlid-i Nebi Haftası olarak değiştirilmiştir. Bu yıl da 08-15 Kasım tarihleri arasında Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutlanacaktır. Her yıl farklı tema ile kutlanan hafta bu yıl “Hz. Peygamber ve Aile” temasıyla cami içi ve cami dışı farklı etkinliklerle, il merkezi ve ilçelerimizde kutlanacaktır. Bu bağlamda; İl Müftülüğü olarak “Hafta Kutlama Komitesi” oluşturulmuş, gereken çalışmalar tamamlanmıştır.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerimiz

Hafta boyunca Konferans, Panel, Ziyaretler, Radyo Programları, Kur’an Ziyafetleri, Sabah Namazı Buluşmaları ve Mevlid-i Şerif programları düzenlenecektir.

08 Kasım 2018 Cuma saat 13.30 de Müftülüğümüz Niyazi Şahinbaşoğlu Konferans Salonu’nda İlimiz Vaizleri tarafından “Hz. Peygamber ve Aile” konulu panel düzenlenecektir. Aynı zamanda bütün ilçelerimizde de panel ve konferanslar düzenlenecektir.

13 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 09.30’da Bahçecik Mehmet Akif Ersoy Camiinde kadınlara yönelik “Hz. Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans verilecektir.

12 Kasım 2019 Salı günü saat 14:00 ‘de Trabzon E Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda Mevlidi-Şerif programı düzenlenecektir.

14 Kasım 2019 Perşembe günü saat 15.00’de TRT Trabzon Radyosu’nda Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla “Hz. Peygamber ve Aile” konulu söyleşi programı yapılacaktır.

12 Kasım 2019 Salı günü, saat 13:00 ‘de Hüseyin Kazaz Konferans Salonunda kadınlara yönelik “Allah’ın Emaneti Olarak Çocuk” konulu panel düzenlenecektir.

15 Kasım 2019 Cuma günü saat 13:30’da Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde “Peygamberimiz ve Aile” konulu Konferans verilecektir.

Hafta boyunca Sevgi Evleri, Kadın Konuk Evi, Huzurevi, Şehit Aileleri ve Gaziler, Hastane, Resmi Kurum ve Kuruluşlar ziyaret edilecektir.

Cami Programları

08-13 Kasım 2019 tarihleri arası İskenderpaşa Camii, Ortahisar Mahallesi Fatih Büyük Camii, Beşirli Mahallesi Sahil Camii, Erdoğdu Mahallesi Merkez Camii, Öğretmenevleri Camii, Fatih Mahallesi Merkez Camii ve Çukurçayır Mahallesi Muradiye Camiinde “Sabah Namazı Buluşması” düzenlenecektir.

08 Kasım 2019 Cuma günü İskenderpaşa Camii’nde özel Kur’an Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif programı icra edilecek. Ayrıca; tüm camilerimizde benzer programlar düzenlenecektir.

Mevlid-i Nebi Haftasının İlimize, Ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ederim.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@