banner518

"Trabzon Gülcemal ile Venedik gibi olacak"

Trabzon merkez'de sahile dolgu yapılarak hayata geçirilecek olan Gülcemal Projesi'nde çalışmalar sürüyor.

Trabzon 13.05.2017, 11:54
"Trabzon Gülcemal ile Venedik gibi olacak"

Trabzon'da, ismini tarihi Gülcemal Vapuru'ndan alan "Gülcemal Dolgu Projesi" kapsamında, 762 bin metrekarelik alanda kurulacak yaşam merkeziyle Karadenizliler denizle kucaklaşacak. 


Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, bir taraftan 1. etap dolgu çalışmaları devam ederken, diğer taraftan da vatandaşlara neleri görmek istedikleri sorularak, dolgu alanının halkın taleplerine göre şekillendirilmesi planlanıyor. 

İkinci ve üçüncü etaplarının da gelmesi hedeflenen projenin tamamlanıp 762 bin metrekarelik alanda kurulacak yaşam merkeziyle Trabzon halkı denizle buluşarak, önemli bir sosyal, kültürel ve turistik merkez kazanacak. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Gülcemal Dolgu Projesi"nin önemli ve büyük bir proje olduğunu söyledi. 

Beşirli Mahallesi sahili ile Ganita mevkisi arasında yapılması planlanan projenin, tahkimat çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Gümrükçüoğlu, projenin tamamlanmasıyla Karadeniz'e önemli bir sosyal donatı ve yaşam merkezi kazandırılacağını vurguladı.

Gümrükçüoğlu, proje çalışmalarının devam ettiğini dile getirerek, "Birinci etap çalışmalarımızı yıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Bunun akabinde Beşirli Mahallesi ile Ganita mevkisi alanında uygulanacak olan projenin de hazırlanmasına başlandı." ifadelerini kullandı. 

Sahil dolgu alanını vatandaşların taleplerine göre donatmak istediklerine dikkati çeken Gümrükçüoğlu, bu yöndeki talepleri öğrenmek için anket çalışması başlattığını vurguladı. 

Gümrükçüoğlu, hazırlanan anketle vatandaşlara sahil dolgu alanında neleri görmek istediklerinin sorulduğunu işaret ederek, yapılacak sosyal donatı ve yaşam merkezinin halkın taleplerine göre şekilleneceğini kaydetti. 

"TRABZON SAHİLİNİ DANTEL GİBİ İŞLİYORUZ" 

Vatandaşların taleplerini önemsediklerine değinen Gümrükçüoğlu, "Trabzon'umuzun sahilinde devasa bir kent parkı inşa edeceğiz. Halkımızın bu alanda neleri görmek istediğini, şehrimizde hangi sosyal tesislerin eksikliğinin hissedildiğini bu anket ile tespit etmek istiyoruz." dedi. 

Gümrükçüoğlu, düz bir dolgu alanı gerçekleştirmediklerini bildirerek, "Trabzon'umuzun sahilini dantel gibi işliyoruz. Gayemiz halkın denizle buluşturulması ve önemli bir sosyal, kültürel ve turistik merkez kazanabilmektir. Mühendislerimizin deneyimi ile Trabzon sahili Venedik gibi olacak." diye konuştu. 

Projenin ikinci ve üçüncü etaplarının da olacağını anlatan Gümrükçüoğlu, projenin tamamlanmasıyla vatandaşlara, plajlarda denize girebilecekleri, rıhtımlarda balık tutabilecekleri, sahilde gezinti yapabilecekleri ve sosyal alanlarda dinlenebilecekleri çok çeşitli alternatifler sunulacağını da sözlerine ekledi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
Trabzon Belediyesi 3 yıl önce
Büyükşehir belediyesi birilerine rant sağlamak için yaptığı bu projeler yerine esnafa olan borcunu ödesin. Belediyede masa başı oturan fazlalıkları çıkarsın. tabi hepsi yandaş dimi. pardon unuttum.
Savaş 3 yıl önce
Biz zaten denizle kucak kucağaydık. Şimdi deniz bizden uzaklaşıyor. Süs falan gereksiz şeyler bunlar, halka hizmet edecek bişey değil bu. Çek oraya akyazı moloz arasına tramvay hattını bütün millete fayda olsun. Dümdüz yol, yapılan kaldırım kadar yer kaplamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@