Trabzon'dan Arakan'a yardım eli

Trabzon İHH Arakan'daki yetimler için sağmal inek ve hijyen paketi yardımı yapacak.

Trabzon 25.03.2017, 20:06
Trabzon'dan Arakan'a yardım eli

Trabzon İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği, Arakan'daki yetimler için sağmal inek ve hijyen paketi yardımı yapacak.
 

Derneğin Hanım Kolları Sorumlusu Gülderen Mumcu, "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında bir teknede düzenlenen etkinlikte, yetim çocuklar için doğudan batıya, kuzeyden güneye iyilik seferlerine başlayacaklarını söyledi.

Yetim Dayanışma Günleri organizasyonunun 6 yıldır sürdürüldüğünü anlatan Mumcu, bu kapsamda 2017'de 36 ülkede 651 proje gerçekleştirileceğini, 170 bine yakın yetime ulaşılmasının hedeflendiğini kaydetti.

Organizasyon çerçevesinde çeşitli sosyal yardımlar yapılacağını dile getiren Mumcu, şiir, kompozisyon, resim ve bilgi yarışmalarıyla kültürel yardım projelerinin de hayata geçirileceğini bildirdi.

Bu ay sonunda Arakan'a gideceklerini belirten Mumcu, "İHH Trabzon şubesi olarak Arakan'daki yetimlere sağmal inek ve hijyen paketi yardımında bulunacağız. Yetim ailelere 8 sağmal inek ve 400 hijyen paketi götüreceğiz." dedi.

Etkinliğe, Trabzon'da bulunan sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile dernek gönüllüleri katıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@