Trabzon'daki yangınların çıkış nedeni ne? Valilikten açıklama geldi!

Trabzon'da 11 ayrı ilçede 37 ayrı noktada çıkan yangınlar nedeniyle Trabzon Valiliği'nden açıklama geldi.

Trabzon 24.12.2019, 11:26
Trabzon'daki yangınların çıkış nedeni ne? Valilikten açıklama geldi!

Trabzon'da dün akşam itibariyle 11 ilçede 37 noktada çıkan yangınlar ile alakalı Trabzon Valiliği'nden açıklama geldi.

6 evin zarar gördüğü ve 90 hektar ormanlık alan ile 10 hektarlık fındık bahçesinin zarar gördüğü yangılarla alakalı Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada  "İlimizin 11 ayrı ilçesindeki 37 noktada dünden bu yana farklı zamanlarda çıkan örtü yangınlarına, Tarım ve Orman Bakanlığımız, Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizin toplam 93 araç ve 450 personeliyle müdahale edilmiştir. 

Şu ana kadar bu yangınlardan 30’u ekiplerimizin müdahalesiyle söndürülmüştür. Yangınlar neticesinde üç ilçemizdeki 6 ev zarar görmüş herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. 90 hektarlık orman alanı ile 10 hektarlık fındık bahçesinin zarar gördüğü yangınlarda 30 noktada soğutma, 6 ilçemizdeki 7 noktada da söndürme çalışmaları halen devam etmektedir. Yanan evler ile yangından zarar gören alanlarda hasar tespit çalışmaları başlatılmıştır.

Söz konusu yangınların mevsim itibariyle bahçelerde yapılan temizlik çalışmalarından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilmekle birlikte gerekli inceleme ve araştırma devam etmektedir."  ifadelerine yer verildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
halim erdogan 2 yıl önce
cok acik degilmi ?
farkli alanlarda ve farkli zamanlarda . ????
yakiyorsunuz , sonra arablara veriyorsunuz .
bir bakin , butun yanginlar rant icin yakilmistir .
Siirt 56 2 yıl önce
Umarım biran evvel söndürülür agaclarimiz canlılara zarar gelmez
Mustafa 2 yıl önce
Senaryosu önceden yazilmis , şaşirmadim
yakun 2 yıl önce
Bahçe temizliği nedeniyle 11 İlçede 37 ayrı yerde yangın çıkmış öyle mi? Bütün Trabzonlular 23/12/2019 tarihinde bahçe temizliği yapıyordu. Bizde inandık. Bu kadar aptalca bir açıklama olmaz. Bakın Akçaköylü vatandaş ne diyor rüzgar nedeniyle elektrik tellerinin birbirlerine çarpması nedeniyle çıkan kıvılcımlardan yangın çıktı diyor. Sonra Valiliğin yaptığı açıklama so derece ahmak bir açıklama vatandaş bahçe temizliğini orman da mı yapar?
Mustafa kaya 2 yıl önce
Araplara yer yaptınız ondandır
Kajraman 2 yıl önce
Yanan topraklarda ev yada buna benzer bir alan yspılma.şansı yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@