Trabzon'daki yangın merdiveni için belediye harekete geçti

Trabzon'un en merkezi yerinde sokağın ortasına konulan yangın merdiveni tepki çekiyor.

Trabzon 27.04.2018, 22:52 27.04.2018, 23:58
Trabzon'daki yangın merdiveni için belediye harekete geçti

Haber61- Haber Servisi - Trabzon’un en işlek caddesi olan Uzun Sokak’ta ilginç bir olay yaşanıyor.

Kısa bir süre önce Ortahisar Belediyesi’nden izin almadan, binanın arka tarafına değil de en işlek caddeye bakan ön yüzüne koyulan yangın merdiveni, Trabzon’u ayağa kaldırdı.

Uzun Sokak’tan her geçen vatandaşın gördüğü bu manzara karşısında, sinirlendiği ve söylendiği gözlenirken, merdivenin yapıldığı mağaza hakkında şikayetler yağdı.

Ortahisar Belediyesi’ne giden yoğun şikayet telefonları neticesinde, duruma el koyan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Demir merdiveni ön yüzden söktürüp, arka tarafta uygun bir yere takmaları için gerekli girişimleri başlattık. Turizm sezonu başlamadan kaldırtacağız. Ayrıca geç kaldırmaları halinde de, büyük bir miktarda para cezası kesilecek’’ dedi.

Mağaza yetkilileri ise yangın merdivenini geçici olarak, 6 aylığına yaptıklarını belirtti.

Öte yandan, Ortahisar Belediyesi İmar Müdürü Fevzi Baytar, konuyla ilgili olarak yasal işlem başlattıklarını, olayın yasal boyutunu karşı tarafa izah ettiklerini ve yazılı olarak kendilerine bir ay süre tanıyarak, yangın merdiveni için başka bir yasal çözüm bulmalarını ve binanın ön yüzünden bu çirkin görüntüyü kaldırmaları gerektiği hakkında, tutanak tuttuklarını dile getirdi.

Baytar, Ayrıca bu merdiveni izinsiz olarak ön yüze koydukları için, söz konusu mağazaya ceza kesileceğini ve bir aylık sürenin takipçisi olacaklarını da söyledi.

Trabzon'daki yangın merdiveni için belediye harekete geçti

Yorumlar (5)
bosver61 3 yıl önce
Acaba o merdiveni gece mi kondurdular .yapılırken belediye yetkilileri uyuyordu sanırım.Tepki gelince uyandılar.Birde meydan parkının dibine kondurulan büfe ne iş acaba
Ts 3 yıl önce
Aynı sahilde yıkılan restoranlar gibi, yapılırken niye durdurulmuyor
Mustafa 3 yıl önce
Vatandaş tepki göstermese belediyenin hiçbir şey yapacağı yoktu. Tepki gelince harekete geçtiler. Bir de sanki vatandaşın tepkisinden dolayı değil de kendi tespitlerinden dolayı yapmışlar gibi beyanat veriyorlar. Trabzon dingonun ahırı oldu. Meydan parkının diğer yanındaki kafenin önündeki kaldırımı işgal etmesine izin verilmesi tam bir skandal. Halkın alanlarını elin gavuruna peşkeş çekiyorlar.
murat 3 yıl önce
o bina develet malıdır. kiraya verildi lcw firmasına. oraya işyeri açma ruhsatı verirken belediye denetleyip öyle ruhsat veriyo. millet ses çıkarmasaydı öyle dururdu orda merdiven. yok telefon şikayetleri olmuş falan filan yersenn. ruhsat verirken nerdeydinizzzz
toprak 3 yıl önce
o merdiven dün akşam koyulmadı oraya halkı kandırmayın..seçim dönemine girilince şak diye ortaya çıkıp görevini hatırladı belediye..teoman yılmaz olmasa halk bihaber herşeyden

Gelişmelerden Haberdar Olun

@