banner441

Trabzon'daki tarihi binaya bir talip daha

Trabzon'da Ortahisar Kaymakamlığı'nın taşınması ile boşta kalan tarihi binaya bir talip daha çıktı.

Trabzon 25.09.2019, 11:20 25.09.2019, 11:24
Trabzon'daki tarihi binaya bir talip daha

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Ortahisar Kaymakamlığının yeni binasına taşınması sonrasında boşta kalan Uzunsokak’taki tarihi binaya bir talip daha çıktı.

Trabzon Lokantacılar Esnaf Odası Başkan Hüseyin Er Bordo mavi kafede basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Trabzon Lokantacılar Esnaf Odası Başkan Hüseyin Er, yaptığı açıklama ile tarihi binaya talip olduklarını ve binanın kendilerine tahsis edilmesi için yetkililere çağrıda bulunduklarını söyledi.

Trabzon'daki tarihi binaya bir talip daha

Hüseyin Er yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Doğası, denizi, balığı, fındığı, havası, tarihi, sporu, yemekleri ve daha nice kıymetli özellikleri olan, muazzam niteliklere sahip Karadeniz’in incisi güzel Trabzon’umuz için çok faydalı olacağına inandığımız bir projemiz bulunmaktadır.

Bilindiği üzere Ortahisar Kaymakamlığı’nın yeni binasına taşınması sebebi ile Kemerkaya Mahallesi, Halkevi Caddesinde bulunan tarihi bina boşta kalmıştır. Biz de Lokantacılar Esnaf Odası olarak, uzun zamandır düşündüğümüz ve şehrimiz adına turizm açısından büyük eksikliğini yaşadığımız, yerel kültürümüzü yansıtan her türlü faaliyetin bulunacağı, yöresel yemeklerimizi sergileyebileceğimiz, tanıtabileceğimiz ve sunabileceğimiz bir tesis olarak bu eski binanın tarafımıza tahsis edilmesi için tüm yetkililere çağrıda bulunuyoruz. 

Trabzon’a ait, merkezi bir lokasyonda, her türlü yöresel yemeğinin, kahvaltısının, tatlarının, kısacası evlerimizde yiyerek büyüdüğümüz, annelerimizin yaptığı yemeklerimizin tanıtımı için Trabzon’umuzu temsil etmek adına, kültür turizmimize katkıda bulunacağından kesinlikle emin olduğumuz bir tesisin olması için çalışmaktayız. 

Yöresel yemekleri yapanların tamamının kadınlardan oluştuğu, dışardan gelen yerli ve yabancı turistlerin şehrimizin her türlü yöresel yemeğini yiyebileceği, kültürümüzü tanıyabileceği bu projemiz gerçekleştiğinde hem şehrimizin tanıtımına hem istihdam sağlanmasına, ayrıca tarafımıza tahsis edilen binada kurslar, eğitimler, organizasyonlar ve projeler yapılması için büyük katkısı olacaktır. Lokantacı esnafımızın da bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak, karşılıklı çalışmalarımızla esnafımız için faydalı işler yapmak adına büyük bir adım olacaktır. 

Biz Trabzon’da doğduk ve büyüdük. Trabzon’un sıkıntılarını, ihtiyaçlarını en çok bizler, Trabzon’un evlatları bilir. Bulunduğumuz konumdaki koltuklara da hasbelkader bir yerlerden gelip oturmadık. Trabzon’umuzun marka olarak bir tek Trabzonspor’u var. Biz istiyoruz ki ikinci bir marka yaratalım. Bu düşünce ile potansiyele baktığımızda bu ancak yemek kültürümüz ile olur. 

Yetkililerimize soruyoruz; tüm ulusal ve yerel misafirlerinizi Trabzon’da yöresel yemeklerimizin tümünü en ince detayına kadar sunabileceğiniz bir tesis söz konusu mu? Projemizin amacı; dizaynı ile yapısı ve kullanılan tüm malzemeleri, çalışanı, giysisi, sofrası ile tamamen Trabzon’u temsil edecektir.

Yabancı hiçbir gıda maddesi olmayacaktır.

Bu plan ve projemizi hayata geçirmemiz için öncelikli olarak bu tarihi binanın tarafımıza tahsis edilmesini, yetkililerin konuya hassas davranmasını istiyor, Trabzon’umuzun kazanması adına Trabzon Lokantacılar Esnaf Odası olarak her türlü iş birliği ve projelere devam edeceğimizi beyan ediyoruz.”

Trabzon'daki tarihi binaya bir talip daha
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (9)
Aliye 4 ay önce
Lokanta mi yapacaklar:) hatta arap lokantasi olsun.:) şöyle şeriata uygun haremlikli selamlikli:) yakışır:) izliyoruz
davut 4 ay önce
Bence cami olsun, hatta ismi de protokol cami 2 olsun. Süper fikir değil mi?
Tscan 4 ay önce
Herhangi bir kurum niye yapılıyor anlamıyorum şehrin enguzel yerlerine yapılması gereken bellidir turizme katkı sağlasın yeter artik
gizli 4 ay önce
starbucks olsun
cem 4 ay önce
eglence gencler icin eglence cafeteria olsun 24 saat acik yemek hanede olsun dart billardo eglence merkezi olsun gencler is imkani dogar futbolcular istanbula para harcamaya gitmezler trabzonda eglenirler bunu neden kimse düsünmüyor bunun bir sebebi olmali bakin benim yazdiklarim günah veya haram degil
cem 4 ay önce
cok yanlis olur onay vermiyorum
trabzona yemek haneleri lazim degil doldu tasiyor her sokak yemek hane trabzona eglence yerleri lazim iste bu bir firsat eger ileri gidelim diyorsak alin size firsat yeniden onarim yapilarak bu binayi bilardo dart 24 saat acik eglence merkezi olabilir icinde tabiki yemek hanede olsun isiklarla donatilmis bir yer olabilir is imkanlari dogar genclerimize param olsaydi ben aklimdaki düsündüklerimle milyoner olurdum trabzon gencleri 24 saat acik eglence yerlerine hasret gencliklerinde bisey görmeden yaslaniyorlar biz avrupada 14 yasimizda gördüklerimizi trabzondaki gencler ömürleri boyunca görmezler bakiniz trabzon saat 17 de karanliga bürünüyor gercekten sokaga cikmaya korkuyoruz erkek olarak korkanlar var etmeyin artik trabzon patlamak üzere moderen olmak istiyor siz yemek hane diyorsunuz yok huzur evi olsun tam olsun trabzonda her yer yaslilar icin huzur park yapilmis gencler kacmaya firsat ariyor batumu trabzonlular zengin eti
ali 4 ay önce
peşkeş çekin birilerine gönlü olsun hatta yıkın bina yapıp arap piçlerine satın
sss 4 ay önce
turizme katkısı olacak biryer olsun heryer restrant lokanta katkı sağlıcak bır başka sey daha uretemezsın bu trabzonda o isleri geçin leş kargaları
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@