banner556

Trabzon'da taksi durakları yenileniyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi taksi duraklarını yeniliyor.

Trabzon 29.12.2020, 10:10
Trabzon'da taksi durakları yenileniyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan taksi duraklarını yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun taksici esnafına verdiği söz doğrultusunda başlatılan taksi duraklarını yenileme çalışmaları, hız kesmeden sürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Karşıyaka, Fatih ve Pelitli mahallelerindeki modern taksi durağı inşaatlarında son aşamaya gelindi. Kısa süre içerisinde hayata geçirilecek olan taksi duraklarının mahallelere yakışır şekilde inşa edilmesi, şoför esnafı ve vatandaşlar tarafından beğeni topluyor.  

 
BİRBİRİ ARDINA HAYATA GEÇİRİLİYOR
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’un estetik bir görünüme kavuşması adına her alanda çalışmaya devam etmekteyiz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nun taksici esnafına söz verdiği modern taksi durakları da birbiri ardına hayata geçirilmektedir. Çukurçayır Mahallesi taksi durağının bir süre önce şoför esnafına teslim edilmesinin ardından Pelitli, Fatih ve Karşıyaka Mahallesi taksi durakları da kısa süre içerisinde hizmete açılacaktır. Kent estetiğine uygun olarak inşa edilen duraklarla hem görüntü kirliliğinin önüne geçilmek hem de taksici esnafının vatandaşa daha rahat bir ortamda hizmet sunması hedeflenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (1)
Pessac 3 hafta önce
Güzel bir uygulama, yanlız çirkin görüntü kavramının her alanda uygulanması gerekmez mi? Şehrin imar ve silüeti dayanılmaz bir şekilde görüntü kirliliği oluşturmakta, betona dur deyin artık ,Karadeniz gibi coğrafyalara uygun şehircilik planları yapın.yesili , doğayı katletmeyin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@