alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon'da şok! Düğünde koronavirüs yayıldı

Trabzon'da yapılan bir düğünde 35 kişiye koronavirüs bulaştı

Trabzon 17.07.2020, 22:26 17.07.2020, 23:10
Trabzon'da şok! Düğünde koronavirüs yayıldı

Haber61 Haber Servisi

Koronavirüsle mücadele tüm Türkiye'de devam ederken tüm uyarılara rağmen ihmaller nedeniyle virüs yayılımı sürüyor. Yaşananlara son örnek de Trabzon'da gerçekleşti. 

Edinilen bilgilere göre; Trabzon'da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir düğün törenine katılan 35 kişiye koronavirüs bulaştı. Koronavirüs bulaşan hastaların aileler halinde Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi. 

Hastaların bir çoğunun 1-2 gün içerisinde taburcu edileceği belirtildi.

KARANTİNA SÜRESİ 10 GÜN OLDU

Öte yandan koronavirüs vakalarında uygulanan 14 günlük karantina sürecinin doktor onayıyla 10 güne çekilebildiği öğrenildi. Hastanın genel durumunun iyi olması durumunda doktor onayıyla hastaların 10 günde taburcu edileceği kaydedildi.

VAKALAR ARTIŞTA

Trabzon'da son dönemde yaşanan vaka artışları da dikkat çekiyor. Nisan ayından bugüne en çok vakanın görüldüğü dönemden geçilirken İl Sağlık Müdürü Hakan Usta da Haber61'e yaptığı açıklamada “Son dönemlerde Trabzon’daki vaka artışlarını gözlemler olduk. Bunun nedeni olarak da il dışından ve yurt dışından gelenlerin olduğunu tespit ediyoruz. Bu nedenle il dışından ve yurt dışından gelenlerin hem kendi sağlıkları hem de sevdiklerinin sağlıklarını toplum sağlığı açısından mümkün olduğunca izole olmalarını istiyoruz. Her koşulda da maske mesafe ve hijyen dediğimiz konularda da ön planda da tutulmasını. Özellikle maskelerin çok uygun şekilde kullanılmalarını bekliyoruz. " dedi.

VATANDAŞLAR PNÖMONİ İLE VAKALARI KARIŞTIRDI

Öte yandan geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Trabzon'da koronavirüs vakalarında 3 gündür pnömoni görülmemekte" açıklaması yapmıştı. Bu açıklamanın ardından sosyal medyada bazı vatandaşların Bakan Koca'nın açıklamasını "Trabzon'da 3 gündür vaka yok"  şeklinde yorumlaması dikkat çekti. Ancak Koca'nın açıklamasında kullandığı pnömoni ifadesinin zatürre anlamına geldiği ve vakaların son dönemde pnömoniye dönmediği anlamını taşıdığı belirtildi. Bu nedenle vatandaşların kuralları ihmal etmemesi , aynı şekilde sosyal mesafe ve maske kuralına uymaya devam edilmesi konusunda hassas olunması gerektiğinin altı çizildi.


Yorumlar (10)
Alptigin 1 yıl önce
Aynen böyle devam edin vakalar artsın millet yine aylarca işsiz kalsın ,sefil olsun malından canından olsun devam böyle çok güzel....
Mantıklı 1 yıl önce
Ohhh yandan yandan !
Metehan 1 yıl önce
Düğün sahiplerine para cezası verilsin böyle durumlarda bakalım daha düğünlerde böyle sorumsuzca hareket edilir mi. cezalar caydırıcı olmazsa sonbaharda öğrenci de gelmez Trabzon ekonomisi alt üst olur . zaten arap gelmedi diye zarar büyük
Kenan 1 yıl önce
Aferin size bundan sonra siyam ikizi gibi değil siyam çokuzu gibi hiç ayrılmayın birbirinden. Bizim İnsanımız kara cahil diyorumda sitem ediyorlar sonra
Vatandaş 1 yıl önce
Bende yurt dışından geliyorum,ben maske takıyorum ,ama bizim batandaşı görüyorum yarıdan coğu takmıyor ,hic alakası yok yurtdışından gelenlerden bulaşması ile ,aylar önce bir bayan gelip bulaştırmıştı ondan sonra sanki her gelen yurtdışından hasta geliyor akakası yok ,herkes mesafe artı maske ve demasa dikkat ederse hic sukıntı olmaz,görüyorumki ,insanar takmıyor aynı arabaya binince emniyet kemeri gibi takmıyolar kurallara uymuyorlar bence cahiller bunlar cüngü ölen insanlarda belki takmamalarondan dolayı ölüyolar.
Zeynep 1 yıl önce
Hangi salonda hangi semtte yapıldığına dair tam bilgi verilse, çok daha iyi olur
zübük 1 yıl önce
doğal seleksiyon...artık üzülmüyorum bile.
Emin 1 yıl önce
Virüse cibildak kafa atar bu halk. Gomis ler o havalara. Bu halk hâlâ karacahil. Aklı hala bir şeylerde geziyorlar. Sahile bir gidin g.t g.te herkes. Koşu yapıyorlar agizlari üstüne gitmiyor.ya çok fazla söylenecek bir şeyde yok. Herkes bu şekilde yerini alacak. Ölen ölecek. Bu sorumsuzlar önce gitsin.
Recep 1 yıl önce
Takan takıyor coghu takmıyor böyle olurmu takmayanlar ceZayı bassın hemen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@