banner556

Trabzon'da koronavirüsten ölen hastanın ihmali 70 kişiyi karantinaya aldırdı

Fransa’da Koronavirüs'e yakalandıktan sonra geldiği Trabzon'da vefat eden 62 yaşındaki E.Y.’nin yurt dışından geldiğini sakladığını, en az 2 yakınına virüsü bulaştırdığı belirtildi. Vefat eden kişinin temas kurduğu 70 kişi de karantina altına alındı.

Trabzon 24.03.2020, 09:16 24.03.2020, 09:45
Trabzon'da koronavirüsten ölen hastanın ihmali 70 kişiyi karantinaya aldırdı

Hastalandığında Fransa’dan geldiğini sağlık ekibinden gizleyen 62 yaşındaki E.Y., 9 Mart’ta İstanbul’a geldi. E.Y., 2 gün geçtikten sonra 11 Mart’ta yüksek ateş şikayetiyle Of Devlet Hastanesi Dahiliye Polikliniği’ne başvurdu.

İlk iki testi negatif çıktı
 E.Y. burada da bir ihmale imza atarak doktorlara yurt dışından geldiğini söylemedi. Buna rağmen doktorlar kendisine koronavirüs testi yaptı, ancak sonuç negatif çıktı. İlaç verilerek evine gönderilen E.Y.’nin ateşi düşmeyince 12 Mart’ta yeniden hastaneye götürüldü. Burada bir kez daha test yapıldı. Ancak sonuç yine negatif çıktı.

Üçüncü test pozitif
16 Mart’ta yüksek ateşten dolayı Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen E.Y.’ye bir korona testi de burada yapıldı, sonuç pozitif çıktı. İlk değerlendirmelerde kuluçka döneminde olduğu için testlerin ‘negatif’ sonuç verebileceği öngörüldü. E.Y. karantinaya alınarak tedavisine başlandı. Ancak E.Y. 20 Mart günü yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. E.Y. Cumapazarı Mahallesi’nde sadece yakınlarının katıldığı bir törenle sessiz sedasız toprağa verildi.

Doktorlar karantinada
E.Y’de virüs tespit edilmesinin ardından, temasta bulunduğu akraba ve yakın çevresi mercek altına alındı. E.Y.’nin Araklı’daki iki akrabasının koronavirüs testleri pozitif çıktı. Hem bu 2 kişi hem de görev yaptıkları kamu kurumundaki tüm personel karantinaya alındı. E.Y. ile temasta bulunan tüm yakın çevresi ile yüksek ateş şikayetiyle gittiği dahiliye bölümündeki tüm sağlık personeli de olası virüs tehlikesine karşı 14 günlük karantina sürecine alındı. E.Y. yüzünden karantinaya alınanların sayı 70’i aştığı belirtiyor.

Kaynak: Yenişafak

Yorumlar (39)
Hakan 11 ay önce
Cehalet, dik başlılık, bize bişey olmaz modu alın görün işte yazık
Turgay 11 ay önce
Bir kötünün 7 mahalleye zararı diye işte buna derler.
Murat 11 ay önce
Allah rahmet eylesin . Gerçekten çok büyük sorumsuzluk yapmış. Şuan Trabzon da ciddi sayıda vaka potansiyeli oluştu maalesef.
Feslegen 11 ay önce
Murat siyasi rant hesabini yapan sensin..birakin bu en iyi durumda biziz ayaklarini..senin emekli generalin ölüyor bir hafta sonra aciklaniyor korona oldugu..su anda cevremizde ölen yaslilarin coguna vadesi doldu,Allah rahmet eylesin diyoruz.sen bildirmiyorsun diye en iyi durumda biziz demektir esas siyasi rantcilik
Erkan 11 ay önce
Fesleğen ,sağlık sistemimizin yetersiz olduğu kanaatine nereden vardın.Tüm dünyayı kasıp kavuran bir salgında binlerce vaka ve kayıp veren dünyanın en gelişmiş ve zengin ülkelerinde olanları gördük.kaldı ki Türkiye konumu itibariyle köprü görevi gören bir ğlke olmasına rağmen vaka sayısı beklenenden az.Bunun sebebi tedbirler.Teyzeye gelince,yurdışından gelenler karantina altına alınıyor malum.Sebebi testlerin kuluçka dönenminde negatif çıkabilmesi.O yüzden 14 gün binlerce kişi karantina da tutuluyor.Hemen çıksaydı devlet bu kadar insanı karantinaya almaz bir testle işi çözerdi.Teyze de yurt dışından geldiğini saklayarak karantinadan kaçmış.Sen hangi zeka ile bu salgınl acanla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına söz ediyorsun.Herkes cansiperane çalışıyor.Siyasi rant peşinde oladuğun açık ve net.
Feslegen 11 ay önce
Bilal sensin asagilik.kadincaz salak degil,basvurmus hastaneye..ama biseyin yok denilip geri gönderilmis..saglik sistemimize ve yetersizligimize laf edemediginiz icin rahmetli teyzeye hakaret edin.bize bisey olmaz diyen yetkililere niye iki cift laf edemiyorsun.
Bilal Kaya 11 ay önce
Allah rahmet etmesin,aşağılık cahil,bir sürü insanın hayatını mahvetti,devletin de o kadar sırtına yük oldu.Cehennemde odun olsun...
ibraam 11 ay önce
ne rahmeti ne duası. adam resmen topluma kastetmiş. bir diğer konu adamın ateşi çıkmışsa artık kuluçka dönemi geçmiş akut dönem basşlamış. ya tetler yada yapanda arıza var. milleti kandırmayın
Av. Semih Atik 11 ay önce
Sözün bittiği yer.
ibraam 11 ay önce
adamın ateşi çıktıktan sonra hastahaneye geliyorsa hastalık artık kuluçka dönemini geçmiştir. testleri yapan savsaklamıştır yetersizdir. yada test kitleri sorunludur. milleti kandırmayın
yunus 11 ay önce
Allah ım bu ne illet bir virus ya 1 kişi bütün ülkeye yayabiliyor .
zaza 11 ay önce
Allah rahmet eylesin ama onlarca kişinin kul hakkına girdi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@