Trabzon'da koronavirüs denetimi! Protokol sahaya indi

Trabzon'da koronavirüs denetimi yapıldı.

Trabzon 06.08.2020, 10:22 06.08.2020, 15:37

Haber61 - Haber Servisi - İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen genelge ile ülke genelinde geniş çaplı koronavirüs denetimi yapıldı. Trabzon'da da saat 10:00 itibariyle başlayan denetimlerde şehrin üst düzey isimleri sahaya indi.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Emniyet Müdürü metin Alper ve bütün yetkililerin katıldığı denetimlerde maske, sosyal mesafe konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.

Meydan ve Uzunsokak başta olmak üzere, şehrin işlek cadde ve sokaklarındaki tüm iş kollarına ait dükkanlara tek tek giren Vali Ustaoğlu, Başkan Zorluoğlu ve beraberlerindeki heyet; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı noktasında kapsamlı inceleme yaptı.

Vali Ustaoğlu denetimler sırasında kurallara uyan işletmelere teşekkür ederken, özellikle mesafe kuralını ihlal eden esnafa ise uyarılarda bulundu. Gidilen tüm işletmelerde Vali Ustaoğlu’nun gördüğü eksikleri tek tek not alan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, eksiklerin yerine getirilip getirilmediği noktasında kısa süre içerisinde yeniden denetimlerde bulunacak. Ayrıca şehir genelindeki dolmuş ve taksilerde de etkin denetim gerçekleştiriliyor.

Denetimlerin ardından açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu “Sayın Valimizin koordinasyonunda sabahın erken saatlerinden itibaren koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığını yerinde görmek bakımından ciddi bir denetim gerçekleştiriyoruz. Üst düzey yöneticiler olarak bizim yaptığımız biraz görünürlük, biraz dikkat çekme ve bilinçlendirme kısmı. Şu anda Trabzon’un tüm ilçelerinde ekiplerimiz her noktada sıkı bir şekilde denetimlerini yapıyorlar. Bir günlük bir çalışma değil, bundan sonra da denetimlerimiz aynı ciddiyetle devam edecek” ifadelerini kullandı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise yaptığı açıklamada il genelinde denetimlere 265 ekip ve bin 125 personelin katıldığını belirterek "Her birimiz maske mesafe ve hijyen kuralına uyarsak, pandemi ile mücadelede başarılı olacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Trabzon'da koronavirüs denetimi! Protokol sahaya indi

Trabzon'da koronavirüs denetimi! Protokol sahaya indi

Trabzon'da koronavirüs denetimi! Protokol sahaya indi

Yorumlar (5)
Lk 3 ay önce
Yanı bu kadar mantıksız bir ıs ancak burda olur galıba. Haber verip gidilirse bir yere tabıkı önlemler alınır hersey yasalara uygunmus gıbı gozukur. Haber vermeden gıdılınce asıl gercek ortaya cıkar. Bu vicdan rahatlatma gıbı bir şey olmus
Ş.i 3 ay önce
Kadırmacadan başka bir şey degil yükardakiler emretmiş bunlarda bakın biz yapıyoruz diye dizi film çekiyor el insaf be sadece görsellik ayıptır görüntü için yapmayın içten yapın yapacaklarınızı meydan sabah dizi seti gibi herkes toplanmış rolünün hazırlanmış gibiydi
Ts 3 ay önce
Valla o mekanlarda biz göremedik onlar nasıl gördüler belli kurumlar hariç kimse uymuyor daha önceden uyarıp nasıl tetbir aliniyomus
Murat61 3 ay önce
Çağır gazeteciyi iki uyduruk poz ver sonra biz iş yaptık diye servis et tabi yersen onlar da geç şehri hem ülkeyi yönettiklerini sansınlar
Esnaf61 3 ay önce
Bir gün önceden denetim yapılacak diye bas bas bağırın. Yoksa nasıl tüm Türkiye nin kurallara uyduğu masalını kanıtlayabilirsiniz değilmi. Çok komik ve samimiyetsiz görünüyorsunuz sayın siyasiler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@