7m


7m

hyundai

Trabzon'da dolmuş ve otobüs zammı resmen açıklandı! E-Scooter da geliyor...

Haber61'in duyurduğu ulaşıma zam gelişmesi sonrasında belediye de geçtiği basın bülteniyle otobüs ve dolmuşa zam geldiğini bildirdi.

Trabzon 21.12.2021, 17:06
Trabzon'da dolmuş ve otobüs zammı resmen açıklandı! E-Scooter da geliyor...

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur Başkanlığında yapıldı.
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Toplantısı, bugün yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri değerlendirildi. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi otobüsleri, toplu taşıma araçları ve taksilerde tarife değişikliğine gidildi. UKOME üyelerinin aldığı karara göre, Ortahisar ilçesinde hizmet veren dolmuşlarda yeni tarife sivil 4 lira, öğrenci 3 lira oldu. Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçlarında ise Ortahisar ilçesi tam 2,5 lira, indirimli 2 lira ve öğrenci 1,5 lira olarak belirlendi.

 
E-SCOOTER UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ
Toplantıda alınan bir diğer karara göre Trabzon’da E-Scooter uygulaması, bir ilk olarak hayata geçirildi. Karar kapsamında 170 adet E-Scooter, Ganita ile Akyazı Stadı arasında, Üniversite, Kalkınma ve Konaklar mahallelerinde bulundurulacak.
 
MAÇ SAATLERİNDE TRAFİĞE ÇIKAMAYACAKLAR
Ağır tonajlı araçların saat 17.00-18.00 saatleri arası, Trabzonspor’un maç saatlerinde ve trafiği olumsuz şekilde etkileyecek kazalarda şehir merkezine girişleri yasaklanacak. Bahse konu araçlar belirtilen durumlarda diğer ilçelerdeki bekletme ve park etme yerlerinde bekletilecekler.

Detaylı zam tarifesi için önceki haberimizi okuyabilirsiniz;

otobüs


Yorumlar (4)
Davut 5 ay önce
İstanbul'da zam yapılırken ağlayan akpliler. Trabzon'da %33 zam yapıldı sesiniz nerede? Allah düşmanın da hayırlısını nasip etsin. Vatan sevdalısı görünümlü vatan hainlerini kınıyorum.
Ömercan61 5 ay önce
Katılıyorum size
Ali KAYA 5 ay önce
Bu zihniyetin en önemli özelliği yalan ve takiyye. Para varken ANANAS, paralar bitince NAS.
misafir 5 ay önce
maç günlerine çözümünüz bu mudur? yahu kimse vatandaşı iplemiyor rezillik diz boyu 2 saatte evine gidiyor insanlar. vip otoparktan çıkanlar afedersiniz arkasıyla gülüyor diğerlerine. rezillik rezillik rezillik.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@