Trabzon'da dedektifler iş başında

Trabzon'da dedektif timleri hırsızlıkları önlemek için iş başında.

Trabzon 24.08.2017, 14:13
Trabzon'da dedektifler iş başında

Trabzon’da hırsızlık olaylarını önlemek için İl Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’nce oluşturulan dedektif timleri çalışmalarını sürdürüyor.


Asayiş Şube Müdürlüğü günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelen ve özellikle insanların kısa yoldan zengin olma isteğiyle son zamanlarda artış gösteren hırsızlık olaylarına müdahale etmek için harekete geçti.

Hırsızlık Büro Amirliği hırsızlık suçuyla mücadele kapsamında alanında deneyimli polislerin yer aldığı dedektif timi oluşturarak suçluların peşine düştü. Kentte teknolojinin ilerlemesiyle kullanımı artan bilgisayar, tablet, beyaz eşya ve benzeri cihazların yanı sıra ikametten hırsızlık olaylarındaki şüphelileri yakalamak için görev yapan dedektifler son günlerde yaptıkları operasyonda birçok hırsızlık olayını aydınlattı.

Yürütülen çalışmalarda 16 ayrı olayda gözaltına alınan 28 şüpheliden 8’i çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken ele geçirilen eşya ve paralar ise sahiplerine teslim edildi. Bu arada polislerin hırsızlık vakalarının önüne geçmek için yürüttüğü çalışmalar, hırsızlığa uğrayan bazı esnafın suçludan parayı ya da çalınan ürünü geri alarak şikâyetinden vazgeçmesiyle sekteye uğruyor.  

Yetkililer şikâyetin geri çekilmesiyle suçluların telafisi mümkün olmayan başka suçlara zemin oluşturabileceği uyarısında da bulundu
Yorumlar (1)
Ozan celik 3 yıl önce
Aksamakadar kahvelerde oyun oynayan adamlar luks icinde yasiyo onlari takip etsinler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@