alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon'da camide akılalmaz kaza! Namaz kılarken!

Trabzon'da namaz kılmaya giden vatandaş az kalsın felç oluyordu.

Trabzon 11.11.2018, 16:56 11.11.2018, 17:06
Trabzon'da camide akılalmaz kaza! Namaz kılarken!

Trabzon'da 28 yaşındaki Murat Koz, camide cuma namazını kılarken kafasına yangın tüpü düşmesi sonucu yaralandı. Gence ilk müdahaleyi camide bulunan bir doktor yaptı. Felç riski atlatan ve bir gün yoğun bakımda kalan Koz taburcu edilirken akıl almaz kazayla ilgili müftülük soruşturma başlattı

Trabzon'da özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan 28 yaşındaki Murat Koz, cuma namazı için Arsin ilçesinde bulunan Ulu Cami'ye gitti. Burada namaz kılmaya başlayan gencin kafasına, rükuda olduğu sırada yanında bulunan dolabın üzerinden yangın söndürme tüpü düştü. Şuurunu kaybedip yere yığılan gence camide bulunan doktor Seyit Hisoğlu ilk müdahaleyi yaptı. Koz, daha sonra ambulansla Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

FELÇ KALABİLİRDİ

Hastanede yapılan kontrollerde yaklaşık 7 kilo ağırlığındaki yangın tüpünün başına düşmesi sonucu gencin omurilik ve sinirlerinde hasar oluştuğu belirtildi. Doktorlar gencin büyük tehlike yaşadığını, felç kalma riski atlattığını söyledi. 1 günü yoğun bakımda olmak üzere 2 gün hastanede kalan 2 çocuk babası Koz, taburcu edildi. 

"GÖZLERİMİ HASTANEDE AÇTIM"

Aklına gelmeyenin başına geldiğini söyleyen Murat Koz, "Namaz kıldığım yerdeki dolabın üzerinde yangın tüplerinin olduğunu hiç fark etmedim. Dolap sabit değildi, yanımdaki ihtiyar amcanın namaz sırasında kalkarken dolaba tutunduğunu hatırlıyorum. Gözlerimi hastanede açtım" dedi.


Camideki cemaat arasında yer alan ve talihsiz gence ilk müdahaleyi yapan doktor Seyit Hisoğlu da "Olay hemen arka sıramdaki safta oldu. Ses gelince birinin bayıldığını düşündüm. Zaten genç 3 adım atıp kendinden geçti. Müdahale yapıp ambulans gelene kadar başında bekledim" diye konuştu. 

"BİZ UYARMIŞTIK"

Cami cemaatinden Vehbi Usta ise "Ben daha öncede oradaki insanları uyarmıştım, dolap üstünde yangın tüpü mü olur diye dinlemediler" dedi. Öte yandan Arsin İlçe Müftülüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

(Habertürk)


Yorumlar (5)
davut 3 yıl önce
Camilerde bilime yer olmayınca hoca da tüpü kaderine bırakmış.
adem 3 yıl önce
Saçmalamayın. Buradaki olayla bilimin ne alakası var. Olay eğitimsizlikten ibaret. Beğenenler de aynı kafada.
iman 3 yıl önce
öldürmeyen Allah öldürmez. Allah kendine ibadet edeni öldürmedi.
İsmail AKSOY 3 yıl önce
Ya hu arkadaş, mübarek dinimizin kolaylıklarını öğrenemedik gitti. Madem her hangi bir yere dayanarak namaz kılacaksın ....
Adam tarla, bağ-bahçede çalışıyor, problem yok camiye gelince nasıl olsa adeta kilise usulü sıralar koyduruyorlar; git bari orada otur da kıl.
Sayın "İMAM" Kardeşlerim, siz de maaşınız arttıkça rehavete girmeyin ve mübarek dinimizin en önemli düsturlarından olan "atını sağlam kazığa bağla da ondan sonra tevekkül et" i önce kişiliğinizde sonra da cemaate anlatmaya çalışın lütfen.
Adsız 3 yıl önce
Geçmiş olsun tedbirini al takdirini Allah bırak adamlar haklı yangın tüpü adı üstünde dolap üstüne konulmaz el altında olması zorunludur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@