Trabzon'da binlerce öğrenci spora koştu!

Trabzon’da öğrencilerin okul sporlarına ilgisinin artması sevindirdi.

Trabzon'da binlerce öğrenci spora koştu!

Geçen yıl okul sporları turnuvalarına öğrenci katılım artış oranı bakımından Türkiye’de ilk sıraya çıkan Trabzon, 2017/2018 eğitim-öğretim yılında da aynı başarıyı tekrarlıyor.


Birbirinden modern spor salonları ve sahalara adeta akın eden 503 okulda öğrenim gören binlerce öğrenci, 32 branşta yapılan okul sporları turnuvalarında aktif olarak yer aldı. Eğitim yılının ilk döneminde toplam 1030 müsabaka yapıldı, ikinci dönemde bu rakamın 3 binlere ulaşması bekleniyor.

Trabzon'da binlerce öğrenci spora koştu!

SALON VE SAHALAR DOLU

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “İlk hedefimiz çocuklarımızın bir şekilde sporla buluşması. Sağlıklı bir nesil için öğrencilerimize her imkanı verip spor salonlarına, sahalara çekmemiz gerekir. Okul Sporları turnuvalarındaki unutulmaz heyecanın yanı sıra, buralarda yeni dostluklar kuruluyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte yaptığımız çalışmalardan sonuç almamız çok sevindirici. Spor salonları ve sahalarımız öğrencilerimizle dolu” dedi.

Trabzon'da binlerce öğrenci spora koştu!

503 OKUL TAKIMI

İlk dönemde 12 branş ve 26 kategoride müsabaka yapıldığını kaydeden Okul Sporları Şube Müdür V. Yusuf Çebi ise, “İlk dönemde 503 okul takımında 3272 öğrenci, 12 branşta toplam 1030 müsabaka oynadı. Okullarda ikinci dönemin başlaması ile birlikte 20 ayrı branşta daha turnuvalarımız olacak. Dereceye giren takımlar Trabzon’u grup müsabakalarında temsil edecek. Önceki yıllarda olduğu gibi yine Türkiye şampiyonları, dünya şampiyonları çıkaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Trabzon'da binlerce öğrenci spora koştu!
 
İŞTE BRANŞLAR

Beşikdüzü’nden Of’a, Vakfıkebir’den Sürmene’ye, Ortahisar’dan Araklı ve Maçka’ya kadar ilçelerin büyük çoğunluğundaki spor tesislerinde yapılan turnuvalar, şu branşlarda gerçekleştiriliyor: Atıcılık, atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, bocce, boks, jimnastik, dart, eskrim, futbol, futsal, güreş, halk oyunları, halter, hentbol, hokey, judo, kano, karate, kick boks, kros, masa tenisi, okçuluk, oryantiring, satranç, tekvando, tenis, voleybol, wushu, yelken ve yüzme. 

Trabzon'da binlerce öğrenci spora koştu!
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513