alexa metrics

banner536

Trabzon'da aşı karşıtları ve kararsızlar ikna edilmeye çalışılıyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasında "mavi" kategoriye geçen Trabzon'da, toplumsal bağışıklığın daha da artırılması için aşılama çalışmalarında ikna sürecine hız verildi.

Trabzon 25.08.2021, 16:04
Trabzon'da aşı karşıtları ve kararsızlar ikna edilmeye çalışılıyor

Trabzon'daİl Sağlık Müdürlüğünün sahada görevli sağlık ekiplerince çeşitli meslek gruplarında çalışanların yanı sıra yaşlı ve evinden çıkamayan kişilerin aşılanması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

İlk doz aşısını olmasına karşın 2. doz aşısını yaptırmayan 38 bin kişinin bulunduğu kentte, Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, vatandaşları telefonla aranarak aşı olmaları konusunda ikna çalışması yürütüyor.

Usta, AA muhabirine, pandemi sürecinde aşılama çalışmalarına önem verdiklerini söyledi.

Henüz aşı olmayan ya da ikinci doz için başvuruda bulunmayanların ikna edilebilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Usta, Beşikdüzü ilçesinde ikinci doz aşısını olmayan bir kişiyi arayarak ikna çalışması yaptığını belirtti.

Görüşmeyi olumlu şekilde sonlandırmalarının yanı sıra aynı kişinin ailesinden iki kişiyi de ikna ettiğini dile getiren Usta, "Beşikdüzü ilçesinde yaşayan E.D. ile yaptığım görüşme sonucunda bir sonraki gün ikinci doz aşısını olduğu bilgisini aldık. Ayrıca bu kişi, hiç aşı olmayan kardeşi ve kardeşinin eşini de birinci doz aşı olmaya ikna etti. Bu kişiler aşılarını Beşikdüzü Toplum Sağlığı Merkezi'nde oldular." diye konuştu.


Yorumlar (3)
Jerry 5 ay önce
Ne aşısı be milleti kandırmayın aşılarım tam olduğu halde komalık yatıyotum
Ali Papa 5 ay önce
Şehirler arası toplu ulaşım,şehir içi ulaşıma göre ,tenha ve bulaş riski daha az .Şehir içi ulaşım araçları özellikle mesai ve ilerki günlerde okul saatleri ile çakıştığında ana baba günü gibi.Şehir dışı toplu ulaşımda aşı şartı geliyor.Aşı yoksa PCR testi zorunlu.Şehir içi toplu ulaşımda enaz beş misli fazla risk olmasına rağmen yasak gelmiyor.Çok ilginç ve çok manidar bir karar.İlla bir Avrupa ülkesi veya ABD bir karar alırsa bizimkiler takip ediyor.Öncelikle karar almaya cesaretimiz sadece absürd olaylarda var.(4.doz kararı hariç).
Cesur 5 ay önce
Aşı vurulmayip bide utanmayıp, Allah'tan korkmayip başkalarına hastalık bulaştiranlara çok ciddi cezalar verilmeli sorumsuz insanlar yüzünden insanlar mağdur olmamalı. Aşı vurulmayabilirsin ama mikrobunu başkalarına yaymayacaksin o zaman.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@