banner556

>

Trabzon Büyükşehir Belediyesine 30 Zabıta alınıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 30 zabıta alımı yaptı.

Trabzon 11.01.2021, 15:50
Trabzon Büyükşehir Belediyesine 30 Zabıta alınıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı toplantısı yapıldı.

CHP Meclis Üyesi Turgay Şahin Başkan Murat Zorluoğlu’na soru yöneltti.

Şahin, “Yaptığınız sahra hastanesinden dolayı sizi kutluyorum. CHP belediyeleri yaptığında soruşturma açıldı. Umarım size açılmaz ama açılırsa sizin yanınızdayız. 

Yaklaşık 4-5 yıldır devam eden Nemlioğlu konağı tadilatta ve bir türlü bitemiyor. Ayasofya Müzesinde bir tadilat başlatıldı. Orada yanlış uygulamalar yapıldı. Bunları takip edecek bir müessese olması lazım. Turizm turizm diyoruz Faruk Özak’ın Trabzon’u Davos yapacağız dediği Çakırgöl projesi var ama bunlar gerçekleşmiyor nedenle. 

Turkuaz 30 tane zabıta alacak. Size teşekkür ediyoruz bize bunları duyuruyorsunuz en azından kaç kişi alınacak biliyoruz.  Bunlar hangi kritere göre alınacak, kart hamili ile mi alınacak?” dedi.

Zorluoğlu, Şahin’in sorusu üzerine yaptığı açıklamada “30 tane yardımcı zabıta 30 tane de güvenlik görevlisi 10 tanesi kadın olmak üzere ilanını yaptık. Bunu daha önce de aldık ama her hangi bir kart hamili uygulaması yapmadık. Başvuru süresi sona erdi. Bu sabahtan itibaren komisyonumuz şartlara uygun mudur diye incelemeye başladı. Daha sonra mülakata alınacak adaylar. İnşallah Belediyemize nitelikli personel katılır. Zabıtada askerlik şartı ve ön lisans şartı Trabzon’da oturma şartı, 30 yaş şartı koyduk. 

Sahra hastanesi konusu ise hastane değil Sağlık İl Müdürlüğü isteğiyle bir yere yaptık.

Kültür turizm konusunda hassasiyetinize teşekkür ederiz. Trabzon kültür şehri. İnşallah kısa zamanda bir kültür turizm müdürü atanır. Benim de isteğim bu şekilde” ifadelerine yer verdi.

Haber61 - Haber Servisi - 
 

Yorumlar (9)
İsimsiz 2 hafta önce
Yazıklar olsun. Özel guvenlik kartımı 750 TL verip yenilettim kpssye girdim güzel bı puan aldım 1 senedir alım bekliyorum ama yaşım 30dan az büyük olduğu için başvuramadim. Yaş şartı esnetilip KPSS şartı koyulabilirdi. Ayrıca 20 kişi nedir ya. Büyükşehir ve Ortahisar da özel güvenlik açığı fazlaca olduğunu biliyoruz. Bakalım ne dolaplar dönecek yine tiski alımlarında olduğu gibi.
Ural 2 hafta önce
Ofg aldıkları ne oldu yandaş akp liler hop işe tezgah da güzel yok sınavmış yok mülakatmış hikaye
Kosovali 2 hafta önce
30 zabita alincak degil alindi yazacaksin ak partinin oldugu bir dunyada torpilin olmadan tuvalete bile almazlar seniiiii
BOZKURTLAR 2 hafta önce
Bunların Ali Cengiz Oyunları bitmez. Vatandaşı kandırmayı Bırakın. El altından Belediyeye girenlerin sayısı Saymakla bitmez. Sınavmış Yok Sartmış Şurtmuş.Ne Sinavi Siz kimi kandırıyorsunuz.Sizin Siyasetiniz Yere Batsın. Kul Hakkı Yemeye Devam. Edin.
Ülkücü kardeşlerime Sesleniyorum. Cumhur İttifakı falan Trabzon'da Hikayedir. Mhpliler Seçim zamanı akla geliyor ancak
Şakacı 2 hafta önce
Şoförlerin alımındaki gibi Şalpazarı ilçesinden yine nitelikli eleman çıkmadı denecek mi ? Merak ediyor tüm Şalpazarlılar!!!!!
Cabbar 2 hafta önce
Torpil şartı da eklendimi
Trabzon 3461 2 hafta önce
Bunları torpil iş aldılar boşuna akp iktidarı beklemeyin
Esma 2 hafta önce
Yaş sınırı var güvenlik kartı verirken yaş sınırı koymuyolar.Yazık ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@