Trabzon'a hani 2. pist yapılacaktı?

Her seçimde vaat edilen 2. pist yeniden akıllara geldi.

Trabzon'a hani 2. pist yapılacaktı?
Trabzon Havalimanı’na 2. Pist projesi ve mevcut pistin uzunluğunun 3 bin metreye çıkartılması siyasiler tarafından yıllardır konuşulurken, Ankara-Trabzon seferini yapan yolcu uçağının iniş sırasında pist dışına çıkması verilen vaatleri yeniden gündeme getirdi. 

Özellikle Ak Partili Trabzon milletvekillerinin en büyük vaatleri arasında yer alan 2. pist projesi bir türlü yapılmazken bu süre zarfı içerisinde Ordu'da deniz doldurularak yeni bir havalimanı bile yapılmıştı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da konuyla ilgili geçmişte Trabzon Havalimanı’nın kapasitesinin büyütülmesi ve ikinci pistin yapılmasının ne denli büyük bir gereklilik olduğunun farkında olduklarını belirterek “Trabzon Havalimanı ile ilgili konu; mevcut pistin 3 bin metreye uzatılması veya dolguyla ilave bir pist yapılması şeklinde 2 alternatifli olarak değerlendirilmektedir. İki yönlü olarak bu proje çalışılıp daha sonra yatırım bütçesine aldırılması cihetine gidilmiş olacaktır. Uluslararası Trabzon Havaalanı'nın yoğunluğu giderek artış göstermektedir. Son yıllarda, iç hat, dış hat yolcu ve uçak hareketleri açısından ciddi bir artış hızına ulaşılması, Havaalanımızda 2. pist çalışmalarını devreye almayı ve planlamayı bir zorunluluk haline getirmiştir. Ülkemizin havacılık sektöründe belirlediği gelişme perspektifine paralel olarak ortaya çıkan ihtiyaçların karşılanması açısından Trabzon Havaalanı uluslararası yoğunluğa karşılar kapasiteye eriştirilecektir. Özellikle İpekyolu ülkeleri ve Avrasya hattında öne çıkan ticari hareket, turizm ve yolcu hareketine hazırlıklı olunması açısından 2. pist önem arz etmektedir” ifadelerini kullanmıştı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ne kadar hayal kuruyoruz
ne kadar hayal kuruyoruz - 10 ay Önce

siz 2. pistten bassediyorsunuz.trabzona hizmet olarak ne yapılmışki sormuyorsunuzda 2.pist istiyorsunuz.belediyecilikde sıfır karadeniz bölgesin tek gelişmeyen il sadece trabzon...

61061
61061 - 10 ay Önce

Nasılsa her seçimde %65 garanti ne gereği var Trabzon'a yatırım yapmanın.

Murat
Murat - 10 ay Önce

Trabzon tarihinin en başarısız belediye başkanı sensin çek cak tan başka bir icraatın yok

ali uzun
ali uzun - 10 ay Önce

siyasette her söylenen yapılacak diye bir şey yoktur. vaadler söylenir ama yapılır mı zaman gösterir. Köprü geçilene kadar bol kepçeden sallanır. Bir aralar şike anıtı yapılacaktı sahi ne oldu o iş?

Langona
Langona - 10 ay Önce

Ikinci pistle alakası yok trabzon hava limanı bize yetèr her ilde hava limanı var oluyor zaten

Saim
Saim @Langona - 10 ay Önce

Alakası olmayabilir ama bu yapılmaması gerektiği ve kandırılmadığımız anlamına gelmez!

banner421