Trabzon'a hakaret eden CHP Milletvekili hakkında suç duyurusu

Trabzonlular kendilerine hakaret eden CHP Tekirdağ Milletvekili Aygün hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundular 

Trabzon'a hakaret eden CHP Milletvekili hakkında suç duyurusu
banner432

Trabzon’da AK Parti İl Başkanlığı Trabzon’a yönelik hakaretlerde bulunan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Trabzon Adliyesi’nin önünde bugün bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında konuşan İl Başkanı Haydar Revi, “Herkesin bildiği üzere İlhami Özcan Aygün bir basın açıklamasında Trabzon İlimiz İle Rum Pontus örgütünü aynı cümlede kullanma cehaletini göstermiştir. Bu kişi açıklamasında ‘nereli derseniz Trabzonlu ve kurtuluş döneminde Trabzon kimlerin elindeydi evet Rum Pontus Cumhuriyetinin elinde olan Trabzonlu bir tane feslinin açıklamaları sonucunda her ilimizden fışkıran böyle hareketler ile karşı karşıyayız’ demek suretiyle haddini aşmıştır. Bu kişi sarf etmiş olduğu sözler ile Türk Ceza Kanuna karşı suç işlemiştir. Zira Türk Ceza Kanununun 216. Maddesi “Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişinin cezalandırılması gerektiğini açıkça düzenlemiştir. Bu kişi Tarihe karşı suç işlemiştir. Tarihin tüm aşamasında devleti, milleti ve vatanı yanında duran bu duruşu hiçbir zaman tartışılmayan ve tartışmaya dahi açık olmayan bir ile karşı hadsiz ifadelerde bulunmuştur. Bu kişi devletine karşı suç işlemiştir. Devletinin her kademesinde hizmet eden, gerek ordusunda, gerek Türkiye Millet Meclisinde, Gerek hükümetinde ve gerekse ülke bürokrasisinde hizmetlerine fedakarca devam eden bir ile hakaret etmiştir. Bu kişi bu hakareti nedeniyle kanunlar karşısında, halkımız karşısında ve tarih karşısında hesap verecektir. Trabzon gibi vatansever bir ile karşı hadsiz ifadelerde bulunan, halkına yabancı, milletini tanımayan bu kişinin Türkiye Cumhuriyeti Halkını temsil yeteneği kalmamıştır. Derhal milletvekilliğinden istifa etmelidir” dedi. 

Revi, basın karşısında Trabzon’a hakaret eden bu kişinin cezalandırılması amacıyla Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp TÜRK
Alp TÜRK - 9 ay Önce

milli hassasiyet güzel ama bunu sırf şov olsun diye pirim için adamına göre milli hassasiyet olmamalı...

Olli
Olli - 9 ay Önce

La nekadar duygusal oldunuz, ülkemizde andimizi yasaklayanlara ses cikarmaysiniz,

Mustafa
Mustafa - 9 ay Önce

Andimizda ses yok.bir konusmasini beceremeyene ses var.turk um dogruyum caliskanim seklinde soylenen andimizi kaldirirken neden flasorlere poz vermediniz.firsat bu firsat milleti gazlamanin.kim tutar sizii

davut
davut - 9 ay Önce

Yine bir mağduriyet yaratıldı. Rum olsa ne olmasa ne

Ahmet Rıza Güner
Ahmet Rıza Güner - 9 ay Önce

Andımız için tek kelime yok. Neden? Yemedi değil mi?

İsiyin
İsiyin - 9 ay Önce

Karadenize Lazistan, Güneydoğuya Kürdistan diyerek bunu da Osmanlı da var diye açıklayarak Barzaniyi Kürdistan bezi ile Ankarada ağırlayan akp genel başkanıdır.

kanuni colak
kanuni colak - 9 ay Önce

bu suc duyurusun da chp li trabzon vekilleri nerede ? hani hepsi ermeni yunan fransiz olanlar niye cikip rumlari kücük düsürdünüz diye saib cikmadi iste bunu bir sag partili yapsa ortalik karisirdi protestolar la

Osman cakır
Osman cakır - 9 ay Önce

Hain fesli Kadir'e sesiniz cıkmıyor ama.keşke yunan savaşı kazansaydı diyen kefere


banner204

banner443

banner393