banner556

Tabakhane Kentsel Dönüşüm projesinde son durum

Kamulaştırma işleri büyük ölçüde gerçekleşen Tabakhane Kentsel Dönüşüm projesinde yıkım çalışmaları sürüyor. Son bilgilere göre Tabakhane'de 626 bina yıkıldı.

Trabzon 21.04.2017, 15:35
Tabakhane Kentsel Dönüşüm projesinde son durum

Trabzon Büyükşehir Belediyesi kamulaştırma işlemlerinin önemli ölçüde tamamlandığı Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesinde yıkım çalışmalarını sürdürüyor.

675 binanın kamulaştırılarak yıkılacağı Tabakhane’de 659 binanın kamulaştırma işlemi tamamlanırken 626 binanın yıkımı gerçekleştirildi.

 
YENİ TABAKHANE’DE NELER OLACAK?

Tabakhane kentsel dönüşüm alanında uygulanacak olan peyzaj projesi kapsamında; meydanlar, toplanma/dağılma/buluşma alanları, mini kadınlar pazarı, fıskiyeli su gösterileri ve etrafında oturma, dinlenme, seyir alanları, yeşil adalar, sohbet etme, yeme-içme ve gezinti alanları inşa edilecek. Ana ulaşım aksı boyunca yaya gezinti/yürüyüş/koşu yolları, bisiklet parkurları, engelsiz ulaşım aksları, festival/kutlama/eğlence//sergi alanları, ışıklı ve müzikli su gösterileri, su kıyısında oturma/dinlenme alanları ve seyir terasları oluşturulacak.

İHALE MAYIS'TA

Çalışmalarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Pazarkapı Kavşağı’nın da Karayolları tarafından ihale edildiğini hatırlatarak “Tabakhane kentsel dönüşüm alanı içinde Kanuni Bulvarını sahile bağlayacak önemli bir ulaşım aksımız yer alacak. Bu yol ile birlikte bölgede uygulanacak olan peyzaj çalışmalarının Mayıs ayı içinde ihale edilmesi için TOKİ tarafından çalışmalara devam edilmektedir. Pazarkapı Kavşağı ile birlikte Devlet Karayolu da Karayolları tarafından yeniden düzenlenecektir." dedi. 

 
Yorumlar (2)
Kesin öyle olur. 4 yıl önce
Bir zamanlar zağnos içinde aynıları söylendi şimdi su akacak denilen yerlerde diz boyu ot var.
zagnosun güneyi... 4 yıl önce
kaderine terk edildi yeni tesisler ateşe verilip yakıldı cam çerceve yerde. etraf 3. dünya ülkesini andırıyor. kaçak klübelri anlatmaya gerek yok...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@