Selahaddin Çebi'den 103 Amiralin bildirisine tepki: "Bu ne küstahlık"

Çebi: “Emeklilik yaşamlarını emperyalizm hülyalarıyla geçiren vesayet zincirinin çürümüş halkaları, FETÖ kırıntıları, bildiri paçavrasıyla Türkiye’nin istiklâl ve istikbaline kast etmektedirler. Hadlerini bilsinler, haddi aşmasınlar.” dedi.

Trabzon 04.04.2021, 14:03
Selahaddin Çebi'den 103 Amiralin bildirisine tepki: "Bu ne küstahlık"

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Montrö Boğazlar Sözleşmesi üzerinden millî iradeyi hedef alan 103 emekli amiralin darbe imalı bildirisine sert tepki gösterdi.

Türkiye’nin siyaseti belirleyen bir ülke olmasından rahatsızlık duyanların her fırsatta Türkiye’nin önüne yeni engeller çıkardığını söyleyen Çebi, “Ülkemizin tarihi hamlelerinden rahatsızlık duyan şer odaklar ile onların yerli işbirlikçileri hainliklerini, hasisliklerini çeşitli şekillere büründürmektedirler. Türkiye’ye darbelerle, muhtıralarla ayar veremeyenler şimdi de sözde bildiri paçavrasıyla millî iradeye ayar vermeye kalkışacak kadar küstahlaşmaktadırlar. Türkiye’nin büyümesinden, şahlanmasından, dünyanın sözü geçer devleti olmasından rahatsız olanlara karşı bir olacağız, diri olacağız; birlik ve kardeşliğimizi perçinleyeceğiz. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “İmandır o cevher ki, İlahi, ne büyüktür/ İmansız olan paslı yürek sinede yüktür” sözü mucibince bizler sadece rükûda eğiliriz.” diye konuştu.

KÜSTAHLIK

Çebi şöyle devam etti:

“Ordumuzun gözbebeği Deniz Kuvvetlerimizin şanlı üniformasını giymesine rağmen emeklilik yaşamlarını emperyalizm hülyasıyla geçiren emekli amiraller, bildiriye imza atarak emperyalizmin neferi olduklarını tasdiklemişlerdir. Bu duruşları millî çıkarlarımıza ters, egemenlik anlayışımızın karşısında olan bir tavıdır. Türkiye’nin çıkarları yerine emperyalizmin âlî çıkarlarını savunmaktır. Türk istiklâl ve istikbalinin karşısında tavır alacak kadar düşünceleri çukurlaşmış, emperyalizmin taşeronluğunu savunacak kadar küstahlaşmışlardır. Manidar bunuluyor, emekli generallerinin tavırlarını kınıyoruz.  

15 TEMMUZ’UN KIRINTILARI

Bildiride ortaya atılan talepler bizlere hiç de yabancı gelmedi. 15 Temmuz sürecinde de aynı dil kullanıldı. Bu dil Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda emperyalistlerin kullandığı kullandığı dildir. 15 Temmuz’da silahlarını milletimize çeviren hainlerden geriye kalan darbe seviciler şimdi de kalemleri silaha dönüştürüp Türkiye’nin istiklâl ve istikbaline kast etmektedirler. Ağababalarından aldıkları emirleri, bildiri zırvalamasına büründürüp Türkiye’ye aba altından sopa göstermektedirler. Aziz milletimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşuyla FETÖ şer odağına hadlerini bildirdi. Aynı şekilde geride kalan darbe sevici ve emperyalizmin kırıntılarına da hadlerini bildirmekte zorlu çekmeyecektir. Milletimizin kararlılığıyla ülkemizin vücuduna işlemiş bu habis urlar ve emperyalizm hülyalar yerle yeksan edilecektir.”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (30)
aig 6 ay önce
Suya sabuna dokunmayalum, susalum, konişmayalum... o zaman iyi adam oluruk .. oyle mi? başüstüne..
metın 6 ay önce
darbe bildirisini her kim yazar yayınlarsa o bildiriyi alır münasip bir taraflarına tıkarız elhamdülillah.
Okur 6 ay önce
Sen bildiriyi okudun mu? Fetö orduya sızarken bu 103 müptezel neredeydi?!...
Gurbet Trabzon 6 ay önce
Anayasal düzeni bozmaya calışmadan akp kapatılmalı
Gümüşhane 29 6 ay önce
Tarikat evinde namaz kılmaya giden yobaz Amiral ne küstahlık demedin
Davut 6 ay önce
Kanalizasyonunu avrupa Birliği fonuyla yapan Trabzon kentinin ilçe başkanı yine büyük oyunu bozdu.
Yavuz 6 ay önce
Ak partililer emekli amiraller iş bilmeyen yönetime sadece fikir olması açısından bilgi vermiş. Neyine kızdınız? Size kalsa Sevr i imzalar dış güçler kıskanıyor diye de millete yutturmaya çalışırsınız.
Arsin 6 ay önce
Ben bir küstah görüyorum oda camur zihniyet akp
katakulli 6 ay önce
vatanseverlik akp nin tekelindemi ?
sen once 18 adacigi kurtar , o bildiride emekli amirallerinin vatanseverlik dusunceleri var , sen once kendine bak .
Hasan 6 ay önce
Yanlış bir şey yok dediklerinde fetodan en cok magdur olan hapis yatan adamlar bunlar olayı çarpıtmayın bu adamlar olmazsa ak parti çok daha kandırıldık derdi
Tacettin Güngör 6 ay önce
Mağduriyet loading
Gokhan61 6 ay önce
15 temmuz kidintisi ariyorsan partine bak mesala ne istedinizde vermedik diyen zat
Lazz 6 ay önce
Sen birkere karşindakine nasil hitap edilecegine dikkatet.Asil küstahlik yapan sizsiniz.Susalim hickimse konuşmasin her yaptiginiz dogru. Sütte leke var sizde yok.
Rıdvan arsinli 6 ay önce
Sayın Genç iki üniversite bitirdim, 2 tane de bu sene bitiriyorum. 4 üniversite bitirmiş olacağım ama belediye çöpçü olamıyorum. Ama lise mezunu belediye çöpçü valilik memur belediye memur şöfor karayolları işçi olabiliyor. Oyumuz ak parti ve Erdoğanın ama garibana ödetilen bedeli görün. Havacilik yönetimi okuduğum halde havalimanı özel güvenlik giremedim lise mezunu aldılar. Bunları birşey olacağından değil. AHİRETTE hesap olduğundan yazıyorum. Berduşlar bile, ak parti düşmanları bile nerelere geliyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@