Sağlık Çalışanlarının umutları tükendi

Trabzon Sağlık Sen’den önemli açıklama.

Sağlık Çalışanlarının umutları tükendi

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon Sağlık -Sen, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yapılan servis hizmetinin kesilmesi ve sağlık çalışanlarının mağdur olması ile ilgili basın açıklaması yaptı.


Sağlık- Sen Trabzon şube Başkanı İdris Aydın Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı basın açıklamasında “Numune eğitim ve araştırma hastanesi Kanuni eğitim ve araştırma hastanesine taşındı. Numune kampüsü zamanla dönüştürülerek kadın Doğum ve çok hastanesi olarak hizmeti vermektedir. Hastanenin taşınması sonrasında servis hizmeti belli bir süre sağlanmıştır. Sağlık bakanlığı bu yıl için taşıma hizmetine onay vermemiştir. Personel taşına hizmetinin hastane eliyle yapılması kaçınılmazdır. Merkezdeki numune kampüsü personel için cazip hale gelmektedir. İki kampüs arasında rotasyon uygulaması uygun değildir. Yeniden servis hizmetinin başlaması gerekmektedir. Sağlık çalışanları robot değildir. 7-24 çalışan nöbet tutan gerektiğinde hastayı sırtında taşıyan sağlık çalışanlarının umutları tükenmiştir. Herkes kendi aracı ile işe gitmektedir. Bu durum şehirde trafik sorunu yaratmaktadır. Servis hizmetinin yeniden başlaması için yerel dinamiklerin harekete geçerek yaklaşık bin kadar çalışan için harekete geçilmelidir.” İfadelerine yer verdi.
 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa TURAN
Mustafa TURAN - 1 yıl Önce

100 metrelik yola resmi araçla giden idarecilerin bu sesi duyması lazım.

VAY BE
VAY BE - 1 yıl Önce

Günaydın sarı sendika sizde varmıydınız.siz ancak kendinizi düşünürsünüz.diğer sorunlardada böyle bekliyoruz sizleri ..

raif türközü
raif türközü - 1 yıl Önce

Arkadaşlar Bırakın artık Devletin sırtından geçinmeyi . Bir dünya insan Personel nasıl gidiyo. Onların hesabınıda sorsaydınız ...

raif türköz
raif türköz - 1 yıl Önce

Ey gidi sarı sendika siz ancak kendinizi düşünürsünüz.Diğerleri İnsan değil mi?

ALİ KAYA
ALİ KAYA - 1 yıl Önce

Bunlara sendikacı demeyin.Bunlar bazı sağlık çalışanı.

bosver61
bosver61 - 1 yıl Önce

yalakasen ancak foto çektirmeyi becerir zaten başka icraatları yok.

banner393

banner443

banner441