banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Sağlık Çalışanlarının umutları tükendi

Trabzon Sağlık Sen’den önemli açıklama.

Trabzon 13.02.2018, 13:13
Sağlık Çalışanlarının umutları tükendi

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon Sağlık -Sen, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yapılan servis hizmetinin kesilmesi ve sağlık çalışanlarının mağdur olması ile ilgili basın açıklaması yaptı.


Sağlık- Sen Trabzon şube Başkanı İdris Aydın Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı basın açıklamasında “Numune eğitim ve araştırma hastanesi Kanuni eğitim ve araştırma hastanesine taşındı. Numune kampüsü zamanla dönüştürülerek kadın Doğum ve çok hastanesi olarak hizmeti vermektedir. Hastanenin taşınması sonrasında servis hizmeti belli bir süre sağlanmıştır. Sağlık bakanlığı bu yıl için taşıma hizmetine onay vermemiştir. Personel taşına hizmetinin hastane eliyle yapılması kaçınılmazdır. Merkezdeki numune kampüsü personel için cazip hale gelmektedir. İki kampüs arasında rotasyon uygulaması uygun değildir. Yeniden servis hizmetinin başlaması gerekmektedir. Sağlık çalışanları robot değildir. 7-24 çalışan nöbet tutan gerektiğinde hastayı sırtında taşıyan sağlık çalışanlarının umutları tükenmiştir. Herkes kendi aracı ile işe gitmektedir. Bu durum şehirde trafik sorunu yaratmaktadır. Servis hizmetinin yeniden başlaması için yerel dinamiklerin harekete geçerek yaklaşık bin kadar çalışan için harekete geçilmelidir.” İfadelerine yer verdi.
 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Mustafa TURAN 3 yıl önce
100 metrelik yola resmi araçla giden idarecilerin bu sesi duyması lazım.
VAY BE 3 yıl önce
Günaydın sarı sendika sizde varmıydınız.siz ancak kendinizi düşünürsünüz.diğer sorunlardada böyle bekliyoruz sizleri ..
raif türközü 3 yıl önce
Arkadaşlar Bırakın artık Devletin sırtından geçinmeyi . Bir dünya insan Personel nasıl gidiyo. Onların hesabınıda sorsaydınız ...
raif türköz 3 yıl önce
Ey gidi sarı sendika siz ancak kendinizi düşünürsünüz.Diğerleri İnsan değil mi?
ALİ KAYA 3 yıl önce
Bunlara sendikacı demeyin.Bunlar bazı sağlık çalışanı.
bosver61 3 yıl önce
yalakasen ancak foto çektirmeyi becerir zaten başka icraatları yok.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@