Şaban Bülbül "Hafif raylı sistem bugün başlkasa bile..."

Şaban Bülbül: Hafif raylı sistem bugün başlasa bile 10 yıl sonra biter

Trabzon 29.08.2017, 10:33
Şaban Bülbül "Hafif raylı sistem bugün başlkasa bile..."

Makine Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül’den trafik sorununa çözüm Başkan Bülbül, “Hafif Raylı Sistem Projesi şehrimiz için önemli bir proje ama bugün başlansa bile 10 yıla ancak biter, trafiği rahatlatmak için Ulaşım Master Planı bir an önce hayata geçirilmeli” dedi Trabzon’da gurbetçilerin ve turistlerin şehre akın etmesiyle birlikte şehrin birçok noktasında trafik kilitlendi. Şehrin birçok noktasında ulaşım sorunu meydana gelirken özellikle Değirmendere ve Tanjant yolunda sıkışan trafik sürücüleri ve vatandaşları çileden çıkardı. Makine Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Başkanı Şaban Bülbül, acil olarak Hafif Raylı Sistem Projesi’nin hayata geçirilmesini beklemeden Ulaşım Master Planı’nın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

TRAFİK RAHATLATILMALI

Başkan Bülbül, Hafif Raylı Sistem Projesi’nin çok Trabzon için çok önemli bir proje olduğunu ancak şehirdeki ulaşım sorununu tek başına çözecek bir proje olmadığına dikkat çekerek “Hafif raylı sistem projesinin çalışmaları bugün başlasa bile 10 yıl sonra ancak biter. Bugün yaşadığımız sorunları anlık çözümlerle mutlaka çözmek zorundayız. Trafiği rahatlatmamız gerekiyor. Genel çözümler noktasında da Trabzon’un tüm alanları için Ulaşım Master Planı yapılmak zorunda. Ama bu plan yapılmadığı sürece bu trafik sorunu çözülmez” dedi.

TRABZON VE KOMŞU İLLER…

Ulaşım Master Planının zaman kaybetmeden bir an önce Trabzon’un tüm dinamikleri tarafından çalışılarak hayata geçirilmesi gerektiğini kaydeden Bülbül, “Ulaşım Master Planı Trabzon’un bütün sınırlarını hatta Giresun ve Rize’nin belli sınırlarını Gümüşhane’nin de belli kısmını da içine alan hem denizden hem karayolu hem demiryolu ve yük taşımacılığı, konut yolu, ara yolları ile beraber bütün değerler göz önüne alınarak bir plan yapılır” diye konuştu.

BÜTÜN NOKTALAR HESAPLANMALI

Bülbül sözlerine şöyle devam etti: “Sadece Kaşüstü değil, Kaşüstü’nde trafik sorununu çözerken Arsin’in ve Yomra’nın girişini de planlamak gerekir. Ayrıca Değirmendere’nin girişini de bütün noktalarda planlanmalıdır. Yani bütün noktaları hesaba katarak Ulaşım Master Planı yapılmalı. Bütün yolları ve noktalara dikkate almak gerekir. Buna da üst düzey Ulaşım Master Planı denir. Bunu yaptıktan sonra belli noktalardan başlanır ve bunların hepsi yerine getirildiğinde Trabzon’un ulaşım sorunu kalmaz” sonnokta gazetesi

Yorumlar (6)
Baybars 3 yıl önce
yoo ne gerek var nasılsa bizim başkanın asıl ikameti Ankara da buraya yatırım yapıp napıcak. Emekli olunca Trabzonda durmak gibi bir niyeti yok nasıl olsa.!
Musti 3 yıl önce
Bu belediye baskani gitsin yerine kendini halka hizmete adamis birisi gelsin, inaniyorum kisa sürede yapar.
Marmaray 9 yilda bitti, hafif rayli sistem Marmaraydan daha mi zor..
BİLİRKİŞİ 3 yıl önce
dedikleriniz dogruda kim yapacak
scorpion 3 yıl önce
sen hafif raylı sistemi yap,ondan sonra bakarız sorunun çözülüp çözülmediğine.çözülmezse yeni projeler üretmeye.hiçkimsenin akıla ihtiyacı yok.trabzon halkı herşeyin bilincinde.Büyükşehir olmuş ama,nasıl olmuş,niye olmuş akıl erdiremedim.elinde imkan olupta trabzona kalıcı ve sorunları ortadan kaldıracak projeleri yapmayan her kim varsa hakkımı helal etmiyorum.
mustafa 3 yıl önce
dolmuş rantı büyük o yüzden dolmuşcular aglar iş yok ama hattı satımaya geldimi 2 milyon hani iş yoktu?
birde bir şehirde toplu taşıma dedigin olay hiç dolmuşcunun insafına kılırmı nere bura köymü?
ama raylı sistem gelmez arazi elverişli degildir belediye öyle der ?
piyasa arz talep meselesi ama tek fark var bizi kucaga otutturdular iyide zıplatıyolar
helal trabzon küçük şehir belediyesi (büyük şehiri ilk önce hak et)
burak 3 yıl önce
dolmuş kirililiğini bitirin ya da azaltın. daha fazla yolcu alan minibüslere geçilsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@