7m

7m

hyundai

Petrol aramak için Karadeniz'e geliyor! Merkez Trabzon olacak

Fatih sondaj gemisinin platform söküm çalışmaları başladı.

Trabzon 15.05.2020, 12:39
Petrol aramak için Karadeniz'e geliyor! Merkez Trabzon olacak

Karadeniz'de görev yapmadan önce hazırlıklar için bir süredir Haydarpaşa Limanı'nda bulunan Fatih sondaj gemisinde platform söküm çalışmaları başladı. Geminin üzerinde bulunan platform, yanına getirilen dev vincin yardımıyla sökülecek.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın 229 metre uzunluğunda ve 51 bin 283 groston ağırlığındaki sondaj gemisi "Fatih", Karadeniz'de başlayacağı sondaj faaliyetleri öncesinde Haydarpaşa Limanı'na gelmişti. Geminin İstanbul Boğazı'ndan geçebilmesi için üzerinde bulunan platformun sökülmesi için çalışmalar başladı. Haydarpaşa Limanı'nda geminin yanına getirilerek kurulan dev vinç yardımıyla üzerindeki platform söküleceği öğrenildi. 

Haydarpaşa Limanı'nda çalışmaların ardından Fatih sondaj gemisi İstanbul Boğazı'nı geçerek Karadeniz'e açılacak. Geminin Karadeniz'de lojistik merkez olarak Trabzon Limanı'nı kullanacağı belirtildi.


Yorumlar (2)
kaplan 2 yıl önce
Fatih Trabzona yakışır.
Resul tornaci 2 yıl önce
Merkez trabzon olcak cok güzel trabzona gelen turister birdaha gelmezler trabzon uyuyan bir sehir 24 saat yasayan bir sehir degil bu yüzden büyüksehir olamaz stadi var etrafi arabistan cölerinden farki yok sadece mac saati sadece stadi lambalarla donatilmis denize girmek günah trabzonda ayrica eglence merkezleri sifir yok komik neden yok haram oldugu icin öyle deniliyor trabzona istemesuk diyor yaslilar trabzon sehri uyuyan bir sehir oldugu icin huzur parklari cogaliyor trabzon saat 18 den sonra karanliga bölünüyor türkiyede dünyada tek sehir iyi tarafi ceyran fazla harcamiyor..trabzonda hangi genc dart billardo veya aksam geceye kadar eglenmis gece dedigim gece 3 veya 4 ..ordu samsuna bakin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@