7m

7m

hyundai

tamfinans

Ortahisar Kaymakamı Hatipoğlu esnafın derdini dinledi

Trabzon'un Ortahisar ilçesi esnafı ile bir toplantı gerçekleştiren Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Sizin taleplerinizi alarak yol haritamızı belirlemek istiyoruz” dedi.

Trabzon 28.02.2018, 12:10
Ortahisar Kaymakamı Hatipoğlu esnafın derdini dinledi

Beraberinde Ortahisar İlçe Jandarma Komutanı Jand. Yzb. Ali Özkan Çoban, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Feyhan Kurnaz, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Çoban ile birlikte Holiday otelde esnaf odaları başkanlarının yanı sıra Uzunsok ve Maraş Caddesinde faaliyet gösteren esnafla bir araya gelen Kaymakam Numan Hatipoğlu esnafın derdini dinledi.  Turizmden alt yapıya kadar birçok konuların ele alındığı toplantıda konuşan Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Trabzon’u yaşanabilir bir şehir haline getirmemiz lazım. Trabzon İpekyolu ile Limanı ile 4 bin yıllık tarihi geçmişi olan Kanuni’nin doğduğu, Yavuz’un Valilik yaptığı, Fatih’in fethettiği, Atatürk’ün üç kez ziyaret edip vasiyetini yazdığı çok önemli bir kent. Trabzon Türkiye’nin en güvenli ve huzurlu şehirlerinden biridir. Rakamlar, istatistikler hep bunu göstermiştir. Turizm açısından da herkesin gece geç saatlere kadar rahatça dolaşabildiği bir şehir. Bu toplantıda hem kendi alanımızla ilgi sorunları hem de diğer kurumlara iletebileceğimiz sorunları sizden almak istiyoruz. Bu toplantıyı bu amaçla düzenledik. Katılımınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Göçmen çocukların turistleri rahatsız ettiği yönündeki soruları yanıtlayan Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Emniyet ve jandarma işbirliği ile bu sorunun üzerine gidiyoruz. Kanunun verdiği yetki ne ise onu kullanıyoruz.” dedi.  Kaymakam Hatipoğlu, eğitim başta olmak üzere her türlü işbirliğine hazır olduklarını sözlerine ekledi. Toplantıda söz alan STK temsilcileri, oda başkanları ve esnaflar dilek ve temennilerini dile getirdiler.
 

Toplantıda söz alan esnaf ve oda başkanları sorunları şöyle özetlediler. Uzun Sokak’ın ışıklandırılması. Kentsel dönüşümün eş zamanlı yapılması. Dilenci sorununa son verilmesi. Park sorunun çözülmesi. Fiyatlarda standardizasyonun sağlanması ve farklı fiyat uygulamasına son verilmesi. Turizm alanında nitelikli personelin temin edilmesi, yabancı dil öğretinin teşvik edilmesi. Yön levhaların asılması ve yön levhaların İngilizce ve Arapça yazılması. Yöresel el sanatları satış merkezinin oluşturulması.
 
 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@