alexa metrics

banner536

Oğlu maganda kurşunuyla ölen anne: En yakınım bile olsa cezasını çeksin

Trabzon'da maganda kurşununa hedef olup hayatını kaybeden 15 yaşındaki Emir'in acılı annesi, “En yakınım bile olsa suçluların bulunmasını istiyorum, cezasını çeksin” diyerek, oğlunun katilinin bulunmasını istedi.

Trabzon 12.08.2021, 12:20 12.08.2021, 12:26
Oğlu maganda kurşunuyla ölen anne: En yakınım bile olsa cezasını çeksin

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde dün nerden atıldığı belli olmayan maganda kurşunu ile hayatını kaybeden 15 yaşındaki Emir Yuşa Atıcı’nın ailesi oğullarının katilinin bulunmasını ve suçluların cezasını çekmesini istiyor.
Edinilen bilgiye göre, İstanbul'da yaşayan Emir Yuşa Atıcı (15), dedesini ziyaret etmek için geçtiğimiz günlerde Trabzon'a geldi. Dün Ortahisar ilçesi Yeşilbük mahallesindeki dedesinin evinin önünde arkadaşları ile oturan Emir, bir anda aniden yere düşünce arkadaşları başından kan geldiğini fark etti. Hemen ailesine haber verilirken, olay yerine çağrılan 112 acil sağlık ekipleri tarafından KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine kaldırılan Emir, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Acil Serviste ve Trabzon İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından olay yerinde yapılan incelemelerde Emir'in maganda kurşunun hedefi olduğunu belirlendi. Nerden atıldığı belli olmayan yorgun merminin Emir’in sağ kulağının arkasından giriş yaparak omuriliğine saplandığı tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Oğlu maganda kurşunuyla ölen anne: En yakınım bile olsa cezasını çeksin

Şehadet getirerek canını verdi

Cenazesi İstanbul’da toprağa verilecek olan Emir’in arkadaşı olay anında yanında olan Muhammet Ali Tosun, yaşadığı korku dolu dakikaları anlattı. Tosun, “Birden ‘pat’ diye bir ses geldi, sanki ayak yere vururmuş gibi. Emir abinin gözleri havaya doğru kaydı, sonra yere sağa doğru düştü. Ben solundaydım, ben de panikledim. ‘Eşhedü enla ilahe illallah’ deyip şehadet getirmeye başladı” şeklinde konuştu.

Oğlu maganda kurşunuyla ölen anne: En yakınım bile olsa cezasını çeksin

“Bu işe artık bir önlem alınsın; bizim canımız yandı, başka canlar yanmasın”
Baba Mustafa Atıcı oğlunun İstanbul’dan dedesini ziyarete geldiğini ve Cumartesi günü de İstanbul’a geri dönmeyi planladığını belirterek, “Öncelikle bunu yapanların bulunmasını istiyorum. Bu silah olayı kaldırılsın artık. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın. Yazık, günah insanlara. İnsanlar neler çekiyor. Evladımızı 15 yaşında toprağa koyacağız. Bu işe bir önlem alınması lazım artık” derken, anne Asiye Atıcı ise “Köpeği gezdirmeye çıkmıştı. Sonra çığlık seslerini duyduk, yanına gittik. Ambulansı aradık. Bir gözü açık gitti, hayalleri yarım kaldı. En yakınım bile olsa suçluların bulunmasını istiyorum, cezasını çeksin. Ben gözünün içine bakarak hesap soracağım ona” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Yeşilbük mahallesinde güvenlik güçleri olayın zanlısını bulmak için geniş çaplı inceleme başlatırken, çevrede ve fındık bahçelerinde boş kovan arandı. Emir Yuşa Atıcı’nın cenazesinin İstanbul’da toprağa verileceği öğrenildi.

Oğlu maganda kurşunuyla ölen anne: En yakınım bile olsa cezasını çeksin

Oğlu maganda kurşunuyla ölen anne: En yakınım bile olsa cezasını çeksin


Yorumlar (8)
Vatandaş 6 ay önce
Bu nasıl bir cahilliktir böyle.sırf egonu tatmin edeceksin diye başkalarının canına nasıl kıymaya vesile oluyorsun.hic mi Allah korkunuz kul hakkından korkunuz ve vicdanınız yok sizin...
OFLU TÜRK 6 ay önce
BİZİM INSANIMIZA SORSAN SİLAHTAN ANLADIĞINI SÖYLER AMA PALAVRA BU HAVAYA ATTIĞI MERMİNİN BİRİNİN KAFASINA DÜŞECEĞİNİ BİLMEYECEK KADAR ACEMİ VE BİLGİSİZ BUNLAR
erdi61 6 ay önce
çok ağır bir imtihan Allah ailesine sabırlar versın mekanı cennet olsun
OFLU TÜRK 6 ay önce
KARDEŞİM MADEM SİLAH ATACAKSIN BİR YAMAÇ YER BUL ORAYA AT TOPRAĞA SAPLANSIN HAVAYA NEDEN ATIYORSUN
HaydenUşaklar 6 ay önce
Yorgun mermi kazalarının istatistiği çıkarılsın derhal... Düğünlerde, nişanlarda, misafir geldiğinde, misafir giderken, keyifliyken, keyifsizken vs vs, köylerimizde silah patlatmak bir “adet”, veya “normal bir davranış”, veya “herkesin yaptığı ve snşn de yapmanda hiç bir sakınca olmayan”, veya “yapmadığında seni insanların adam yerine koymayanileceği” vs bir davranış biçimi... Yani silah atan açısından bakıldığında tamamen normal ve hiç bir zararı olmayan, merminin boş bir yere düştüğü bir olay. Çocukluğumuzda düğünlerde boş mermi kovanları toplayan bizler köylerimizde silah patlatmanın ne anlama geldiğini biliyoruz, anlıyoruz. Fakat, artık şapkayı önümüze koyma zamanı geldi... Konusa yetkisi olan idari yetkililer, polis, jandarma vs mutlaka ve mutlaka istatiksel çalışma yapıp, hatta üniversite, bu çalışmayı derhal herkesle paylaşmalı, gereken yasalar derhal çıkarılmalı ve bu “delilik” bir sona ermelidir
alı 6 ay önce
magandaların elınden bu silahlar toplansın
Akçaabatlıselçuk 6 ay önce
Vicdanı sızlar bu silahı sıkanın ,üzğlürmü biraz ,pişman olurmu ,DİĞERLERİNEDE sesleniyorum .BU olaylara sebep veren pişmanım demek yetiyormu.çoçuk oyuncağı değil bu
Hüseyin çakmak 6 ay önce
Nedir silah sıkma yazık değilmi Allahım
Ailesine sabır versin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@