Kuşların yuva yaptığı beton mikseri 35 gündür çalışmıyor

Trabzon'da kuşların yuva yaptığı beton mikseri 35 gündür çalıştırılmıyor

Trabzon 15.06.2020, 15:38
Kuşların yuva yaptığı beton mikseri 35 gündür çalışmıyor

Trabzon’un Çaykara ilçesinde, kuşların yuva yaptığı özel bir şirkete ait beton mikseri, şantiye çalışanları tarafından 35 gündür çalıştırılmıyor. Park halinde bekletilen mikser, kuşların yuvalarından uçmalarının ardından çalıştırılacak.

Çaykara ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık bir aydır kontak kapatan özel bir şirkete ait beton mikserine, kuşlar yuva yaparak, yumurta bıraktı. Bir ayın ardından işlerine dönen çalışanlar, kuşları görünce şaşkınlık yaşadı. Firma, beton mikserine ihtiyaçları olmasına rağmen kuşların zarar görmemesi için 35 gündür iş makinesini çalıştırmıyor.


‘KUŞLARIN UÇMASINI BEKLİYORUZ’

Kuşlar yuvadan uçana kadar aracın çalıştırılmayacağını ifade eden şantiye sorumlusu Hamdi Yıldız, “Koronavirüs tedbirleri kapsamda uzun süre şantiyeye gelmedik. Gelince de ak kuyruk denen kuşların, beton mikserine yuva yapıp, yumurta bıraktığını gördük. İşverenlerimizin de destekleriyle yaklaşık 35 gündür iş makinesini çalıştırmıyoruz. Kuşlar, beton mikserini rehin aldı. Şu günlerde iş yoğunluğumuz arttı ve araçlarımız yetmiyor. Bu beton mikseri şantiyede ve kuşların yuvadan uçmasını bekliyoruz. Yavrular uçmaya başlayınca yuvayı başka bir tarafa taşıyacağız” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
cavit 1 yıl önce
helal olsun çok güzel bir davranış
Vatandaş 1 yıl önce
Çok güzel ve insanca bir davranış.tebrik ederim bu güzel insanları
Yusuf61 1 yıl önce
Verilen kararda emeği olanlardan Allah razı olsun
şenol 1 yıl önce
İşte kuşta olsa cana verilen değer ve fedakarlık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
ALİ CİCİBURUN 1 yıl önce
HİL GÜL MADENCİLİĞİ TANIRIM YAPTIKLARI ÇOK GÜZEL ÇAYKARALI BALAMİR DAYIMA SELAM

Gelişmelerden Haberdar Olun

@