KTÜ’ye ilgi arttı

Önceki yıllara oranla KTÜ’yü tercih edenlerin sayısı büyük ortanda arttı.

Trabzon 15.08.2017, 11:16
KTÜ’ye ilgi arttı

Özellikle bu yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni (KTÜ) tercih eden ve kayıt yaptıranların oranı yüzde 80'nin üzerine çıktı.
 
KTÜ’de bu yıl ki öğrenci kontenjanı sayısı 9 bin 693 olarak belirlenirken, bunların 2 bin 999’u ön lisans eğitimi, 6 bin 693’ü ise lisans eğitimi olarak açıklandı. Ön lisans eğitiminde şu ana kadar 2 bin 97 kişi kayıt yaptırırken, başvuru oranı yüzde 70’i geçti. Lisans programında ise şu ana kadar 6 bin 485 kişi kayıt yaptırırken, buradaki doluluk oranı ise 97’yi buldu.

Jeoloji, jeofizik, maden mühendisliği gibi bölümlerde ise doluluk oranın yüzde 50 seviyelerinde olduğu belirtilirken, şahsen başvuruda bulunarak kayıt yaptıracakların süresi 18 Ağustos Cuma günü sona ereceği belirtildi.
 

Yorumlar (2)
öğrenci 3 yıl önce
KTÜ dışardan nasıl görünüyor bilmiyorum ama içerisi boşaltılmış akademisyenlerin kısır çekişmeleriyle dibe vurmuş, eğitim sıfırın altındadır.
Hoca 3 yıl önce
Lütfen KTÜ ye haksızlık etmeyelim, bazı bölümlerimiz İlk üçte, mühendislik fakültesi hernekadar yönetimce dışlanmış ta olsa, altyapı bakımından çok geri de olsa Bölümlerinin neredeyse tamamı akredite, öğrenci memnuniyetinin ( size sormamışlar göründüğü kadarı ile!) en yüksek olduğu üniversitelerden birisi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@