kebir

KTÜ’de bir öğrenci kimyevi madde ile yandı

Diş Hekimliği Fakültesinde meydana gelen küçük çaplı eğitim kazasından bir öğrenci kimyevi madde ile yüzünden yaralandı.

KTÜ’de bir öğrenci kimyevi madde ile yandı

Haber : Şükrü Üçüncü - Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde ders sırasında meydana gelen küçük çaplı eğitim kazasında bir öğrenci yüzünden feci şekilde yaralandığı öğrenildi.

 
Haber61.net’in edindiği bilgiye göre; KTÜ Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenci olarak eğitim hayatını sürdüren Azerbaycan uyruklu kız öğrenci ders sırasında kullanılan kimyevi maddenin bulunduğu cam tüpün patlaması sonrası feci şekilde yaralandı.

Dün saat 13:00 sularında meydana gelen kaza sonrasında tüp içerisinde bulunan yakıcı kimyevi madde Azeri öğrencinin yüzüne sıçradığı ve ciddi yanıklar meydana geldiği öğrenildi. Yaralanan öğrenci diğer arkadaşları tarafından Farabi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına aldığı öğrenildi.

Olayla alakalı soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.
 

 
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:56
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet
Hikmet - 12 ay Önce

Derste değil sınavda oluyor bu "Küçük çaplı eğitim kazası" !!!!!

bylonktü
bylonktü - 12 ay Önce

1.si bir öğrenci yüzünden gelişmedi bu olay araya virgül koyun lütfen.2.si ilk kez olmadı ve cam tüp değil ocakların bozuk olması sebebiyle getirilen reşo patladı 3.sü olay daha da büyüyecekken arkadaşımız ve asistanımız sağolsun müdahil oldu önlendi kızcağızın yanması bi ihmaldir daha başkası yanmasın.

Bilge
Bilge - 12 ay Önce

Eğitim politakası gereği devlet sürekli diş hekimliği fakültesi açıp, her geçen yıl binanın alt yapısının ve imkanlarının yeterliliğine bakmadan öğrenci kontenjanını neredeyse ikiye katlayacak şekilde arttırırsa, üzerine bir de akademik personel almazsa, malesef daha çok kazalar yaşanır. Umarım öğrencimizin kalıcı ciddi bir sorunu yoktur. Bir de bu işin sorumlusu olarak hocalarının dediğini yapmak zorunda olan, tek başına 80-100 arası öğrenci bulunan laboratuvarı idare etmesi gereken asistan arkadaşım gösterilirse çok üzülürüm. Ama şaşırır mıyım? Tabi ki hayır. Malesef alıştırıldık adaletsizliğe... İyi uykular Türkiye...

Ahmet
Ahmet - 12 ay Önce

#ktudisteihmalvar

Diş tabip
Diş tabip - 12 ay Önce

KTÜ diş fırsatçı işi gücü para olan bir takım hoca grubu bazıları müstesna yazdıklarım kendilerini bilirler

vatandas
vatandas - 12 ay Önce

Üniverstesinde yeterli önlem ve tedbir yoktu yangin söndürücü tüp bile çalismiyordu bu bir ögrenciyi deyil bütün ögrenciyi etkileye bilirdi bu kaçinci ögrencilerin basina gelen yangin hangi birin de önlem alinacak

Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Ben de KTÜ diş hekimliğini hocaların ve bölümün hakeret işkence ve sınıfta bırakma tehditleri yüzünden bıraktım.Ben ve arkadaşım büyük şekilde psikolijik sorunlar yasadık ve okulu biraktik sonra.Kisa bir süre sonra rkadaşım da 2. İntihar denemesinde yaşamını yitirdi.

banner393