banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Körfez ülkelerinden Trabzon'a direk seferler başlıyor

İl Turizm Koordinasyon Kurulu’nun 2017 yılı ikinci toplantısı Trabzon Valisi Yücel Yavuz Başkanlığında yapıldı.

Trabzon 21.04.2017, 14:16 21.04.2017, 14:40
Körfez ülkelerinden Trabzon'a direk seferler başlıyor

Trabzon Valisi Yücel Yavuz başkanlığında İl Turizm Koordinasyon Kurulu’nun 2017 yılı ikinci  toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda turizm sezonunda yapılması planlanan çalışmalar, faaliyetler ve hazırlıklar görüşüldü.

 
Toplantıya Vali Yücel Yavuz’un yanısıra Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, İl Kültür ve Turizm Müdürü  Ali Ayvazoğlu, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aşkın Asan, TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök ile DOKA’nın uzmanları katıldı. 
 
Turizm sezonunda Trabzon’un yurtiçi ve yurtdışında  etkin bir tanıtımının yapılacağını belirten Vali Yücel Yavuz “Birleşik Arap Emirlikleri’nde  24-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Dubai Fuarı’nda turizm paydaşlarımızla birlikte (Büyükşehir Belediyesi, TTSO , DOKA) şehrimizin etkin bir tanıtımını gerçekleştireceğiz. Tanıtımlarla birlikte  Körfez ülkelerinden Trabzon’a  direkt uçuşların artmasıyla turizm sezonundaki yoğunluğun artmasını bekliyoruz. Haziran ayından itibaren Air Arabia firması Dubai’den Trabzon’a, Pegasus firması Abu Dabi’den Trabzon’a, Türk Hava Yolları ise  Riyad, Cidde ve Medine’ den Trabzon’a direkt seferlere başlayarak turizme katkı sağlayacaktır.  Ayrıca turizm acentelerimizin  Körfez ülkelerinden Trabzon’a düzenleyeceği  charter seferlerinin de turizm sezonunu hareketlendirmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Körfez ülkelerinden Trabzon'a direk seferler başlıyor
 
Toplantıda ayrıca 25-27 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan Ankara Trabzon Tanıtım Günleri Ve Hemşehri Buluşmalarının hazırlık çalışmaları görüşüldü. Araklı’nın Pazarcık ilçesinde 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Turizm haftası etkinliklerinin hava muhalefetinden dolayı Bahar Bayramı’na (7 Mayıs’a) ertelenmesine karar verildi.
 
Turizm Koordinasyon Kurulu üyelerine İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu turizm sezonunda yapılması planlanan çalışmalarla ilgili olarak bir sunum gerçekleştirdi.

Körfez ülkelerinden Trabzon'a direk seferler başlıyor

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Adnan 3 yıl önce
Bu araplari hic sevmedim ve sevemiyorum.Trabzona geleceklermis vah vah vah.
isa 3 yıl önce
Trabzonlular sever arap sermayesini sever. Sever 100 tl etmeyen hotel odalarını 100$ a vermeyi.
@Isa 3 yıl önce
Haberine cok güldüm ;-))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@