7m

Çapkınoğlu

İstihbaharatçı polis Eren Bülbül'ün şehit olduğu saldırı anlattı

İstihbaratçı, hain pusuyu anlattı Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’in şehit olduğu saldırının ayrıntıları gün yüzüne çıktı.

Trabzon 28.02.2020, 15:27 28.02.2020, 17:16
İstihbaharatçı polis Eren Bülbül'ün şehit olduğu saldırı anlattı

Trabzon’un Maçka ilçesi Köprüyanı Mahallesi’nde 11 Ağustos 2017 tarihinde Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün şehit olduğu hain saldırının ayrıntıları ortaya çıktı. Saldırıdan yaralı kurtulan istihbaratçı polis memuru N.Ö. PKK’lı teröristlerin saldırıyı nasıl gerçekleştiğini anlattı. Sırtından ve kolundan yaralandığını belirten istihbaratçı polis memuru N.Ö.’nün 31 Ocak 2018 tarihinde verdiği ifadesi dava dosyasına girdi.

YARALI POLİS 38 GÜN HASTENEDE YATTI

Tedavi gördüğü hastanede 11 günü yoğun bakımda olmak üzere 38 gün kaldığını belirten N.Ö., “Çeşme başında konuşurken, ormanlık alandan seri şekilde silah sesleri geldi. Kolumdan vuruldum. Uzun namlulu silahı almak için araca yöneldim. Patikada sırtımdan vuruldum, yere düştüm. Patikadan bu kez sürüklenerek, aşağıdaki kısma indim. Birlikler hemen bölgeye yetişti.” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, N.Ö.’yü hastanede ziyaret etmişti. Trabzon’da Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’in şehit olduğu saldırının ayrıntıları gün yüzüne çıktı. Saldırıyı yaralı atlatan polis memurunun ifadesi dava dosyasına girdi.

YARALI POLİSİ BAKAN SOYLU ZİYARET ETMİŞTİ

Trabzon’un Maçka ilçesi Köprüyanı Mahallesi’nde 11 Ağustos 2017 tarihinde Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün şehit olduğu hain saldırının ayrıntıları ortaya çıktı. Saldırıdan yaralı kurtulan istihbaratçı polis memuru N.Ö. PKK’lı teröristlerin saldırıyı nasıl gerçekleştiğini anlattı. Sırtından ve kolundan yaralandığını belirten istihbaratçı polis memuru N.Ö.’nin 31 Ocak 2018 tarihinde verdiği ifadesi dava dosyasına girdi. Saldırıyı yaralı atlatan polis memuru N.Ö.’yü tedavi gördüğü hastanede İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ziyaret etmişti.

YARALI POLİS 38 GÜN TEDAVİ ALTINDA KALDI

Tedavi gördüğü hastanede 11 gün yoğun bakımda olmak üzere 38 gün kaldığını belirten N.Ö. soruşturmayı yürüten jandarmaya iki sayfadan oluşan bir ifade verdi. Olaydan bir gün önce bölgede iz ve emare aradıklarını belirten N.Ö., 11 Ağustos’ta buluşma yapmak üzere ayrıldıklarını söyledi. Polis memuru N.Ö.’nün 31 Ocak 2018 tarihindeki ifadesi şu şekilde: “Köprüyanı Mahallesi’ne intikal ettik. İkametin yanına kadar araç yolu olmadığından araçları 100 - 150 metre mesafede bıraktık. E. ve O. hücum yeleklerini giyip kaleşnikof marka silahlarını yanlarını aldılar. Ferhat ve M. astsubayda MP-5 tüfek ile fotoğraf makinesini alarak evin yanından ormanlık alana girdiler. Yaklaşık 2 – 2.5 saat sonra ormandan çıkarak evin önünde bulunan çeşmenin başına geldiklerini gördüm. Araçların yanına geldiler, üzerlerini değiştirdiler ve ertesi gün ikametin üst kısmında ormanlık alana bakmak üzere sözleştik. 11 Ağustos 2017 günü olay yerine çıktım. Ben olay yerine gittiğimde jandarma görevlilerinin araçların park etmiş, evin önünde çeşmenin başında bir şeyler atıştırırken gördüm. Yanlarında Eren Bülbül’ü gördüm. Onlar yine silahlı bir şekilde evin arka tarafına geçtiler. Yaklaşık 10-15 dakika sonra Eren, Ferhat astsubay, M. astsubay ve polis memurları E. ve O. evin önündeki çeşmenin başına döndüler. Bende araçtan ayrılarak yanlarına gittim. Yanlarına gittiğimde neden erken döndüklerini sordum. Ferhat Astsubay üst tarafta bir timin pusu da olduğunu, internet çekmediği için tam koordinat alamadığını, herhangi bir kazaya meydan vermemek için geri döndüklerini söyledi. Biz bu şekilde konuşurken, ormanlık alan içerisinden seri şekilde ateş açıldı. İlk ateşle birlikte ben sol kolumdan yaralandım. Araçların yanına koşarak uzun namlulu silahlan almak için yöneldiğimde, patikadan geçerken yine devam eden ateş sonucu sırtımdan bir isabet daha aldım ve yere düştüm. Patikadan aşağıya doğru birkaç metre sürünerek indim. Daha sonra takviye kuvvet geldi ve ambulansla hastaneye kaldırıldım.”

(Enis Yıldırım - Habertürk)


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@