İsmail Saymaz'dan flaş iddia; "Zorluoğlu kendini müdür atadı, maaş alıyor"

Ünlü gazeteci İsmail Saymaz twitter üzerinden flaş bir iddiada bulundu. Saymaz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'nun kendisini TRABEL'e müdür olarak atayarak maaş aldığını iddia etti

İsmail Saymaz'dan flaş iddia; "Zorluoğlu kendini müdür atadı, maaş alıyor"

Hürriyet'in tecrübeli muhabirlerinden İsmail Saymaz, sosyal medyadan dikkat çeken bir iddia ortaya koydu. Bazı belgeler paylaşan Saymaz, Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun kendisini Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TRABEL şirketinin müdür olarak atadığını ve buradan maaş aldığını öne sürdü.

İSMAİL SAYMAZ: AYNI REFLEKSİ AK PARTİ'DEN DE BEKLİYORUZ

Gazeteci İsmail Saymaz, atamanın belgesini paylaşarak, "Kendisini belediye ait şirketin yönetimine atayan CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, bu görevinden istifa etti.  Aynı refleksi AK Parti’den de bekliyoruz. Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da kendisini TRABEL adlı şirketin başına atamış ve maaş alıyor." yorumunda bulundu.

Konuyla ilgili Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden ise  henüz bir açıklama yapılmadı.

İşte Saymaz'ın paylaştığı o belge; (resmi büyütmek için üzerine tıklayın)

sicil gazetesi

NE OLMUŞTU?

İzmir Karaburun'un CHP'li Belediye Başkanı Girgin Erdoğan, kendisini belediye şirketine müdür olarak atamış, sosyal medyada yükselen tepkilerin ardından ise maaşını eğitime bağışladığını açıklamıştı.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
zübük
zübük - 9 ay Önce

akp'de istifa kültürü yoktur.

davut
davut @zübük - 9 ay Önce

Olması için bir sebep var mı? %70 oy vermeye devam karadenizde. Zaten yönettikleri tek bölge burası kaldı.

Kopkolay
Kopkolay - 9 ay Önce

Öğretmen olan kayınçosu dostu mostu daire başkanı müdür oldu, kendi olmuş çok mu yani.

Teşkilât
Teşkilât - 9 ay Önce

Arkaşlar kayınço 3 göreve atandı 2 maaş alıyordu kendi 2 maaş alıyor oğlu yenimahallede yedifark ajans üzerinden belediyeyi soyuyor başkanın oğlunun arkadaşı şirketin elemanıni başkan danışman yapmış emre gülseven bu şahıs belediye iş takibi yapıyor tüm alımları yedifark ajans üzerinden paravan şirketlere fatura ediyorlar bunu neden yazmıyorsunuz.

kaan
kaan - 9 ay Önce

hala başkan öyle birşey yapmaz diyen arkadaş yaptı yaptı tüm yerel medya yazdı zaten belgeli.neyse istifa edince bakalım ne diycen.yapmis yani kayıtlı üstelik 1600 den de 8 bine çıkarmış maaşını .hala yapmaz diyor adam inkar etmiyor sana ne oluyor.yapsin gözünüz yok bize devlet yüzde 3 zam verdi çok şükür .memur maaşımi yiyorum yiyorum bitiremiyorum

Ali
Ali - 9 ay Önce

Yahu chpden başka partiye oy vermeyen trabzondan ne hale geldik seçildiklerinden beri ne değişmiş trabzonda ben fark etmedim istambuldan ne zaman gelsem bakıyorum acaba değişiklik varmı anca bina yeşiller bitmiş ağaç kalmamış Trabzonu tam ortasına cami yapılmış sanki her mahallede cami yokmuş gibi birde halk baya bir dinide karıştırmaya başlamış örnek verirsek cay ocağının içinde herkes ramazanda sigara içiyor ben seferi geldim dedim dışarıda oturucam çay aliyim dedim adamın lafı dışarıya servisimiz yok diyor ağa dışarıya püfür püfür sigara dumanı geliyor dışarıya servis yok kafaya gel :)

kemalsdk
kemalsdk @Ali - 9 ay Önce

TRABZON un içine sen ve senin gibiler etti zaten,,,Cavat,,,

abdi abi
abdi abi @Ali - 9 ay Önce

sen başka trabzona geliyon heralde...

Hüseyin Akyüz,almanya
Hüseyin Akyüz,almanya - 9 ay Önce

Yahu ali efendi,ne bekliyordunki,ne değişecekti,akp başa geldiğinden buyana Trabzonumuza birtane firma açtımı,olanı sattı,kapattı.bana tünel'den yoldan,beton'dan bahsetmeyin,resmen şehirin içine ettiler,tek yaptığı iş millettimizi paraya bağladı,bunu yaptı,ama para kaynağı sağlam değıldı hicbirzaman,hep borç üstüne borç,Trabzonumuzun vergi geliri Trabzonun giderin yarısını zor karşılıyor,yalnmı???,İstanbul'dan,izmir'den,ankara'dan,antalya'dan,bursa'dan al anadoluyu yedir oylar gelsin,trabzonun sanayi bölgesi dediğınız kaç kişiye ekmek veriyor,yanlış hatırlamiyorsam geçen sene yaklaşık 4000 ile 5000 kişi,ki bu sanyi bölgesi(arsin sanayi bölg.) akp'den önce vardı.!!!!!ama dedimya paraya bağla oyu kap,bizim insanımızın kacı,cocuklarımızın geleceğ ile kafa yoruyordu ki??? Bugünü kurtarayim yarın ALLAH büyüktür,misali!!!Olmazsa devlete memur olur,sıkıntı yok,kafa hic değişmedı,maalesef!!!!!kızdığım nokta,bu iktidarın,eline geçen maddi firsat,ve bundan daha önemlisi,tek başına karar alma yetkisini,neyazık sadece betona kullandı,Trabzon'da kac tane okulda spor salonu var,???yıl 2020 oluyor cocuklarımız hala okul bahcesinde betonun üzerinde spor yapiyor!!!sadece kücük bir örnek,ama her mahallede Cami var iken gene Cami yapıliyor.uzun lafın kısası birşey bekleme,hicbir şey değişmez!!!!!

gurbetçi
gurbetçi @Hüseyin Akyüz,almanya - 9 ay Önce

Almanya ya gitmişsin ama halen körsün Avrupa sana bir şey katmamış mı. Yaptığın yorumun yarısına gelmeden yoruldum bari avrupa sana cümle kurmayı kendini ifade etmeyi öğretseymiş. Bu almancılar yok mu hep işlerine geldiği gibi konuşuyorlar. Bunların da gözü kör olmuş.

s.ayd.
s.ayd. - 9 ay Önce

arkadaşım o cami şehir cami trabzondaki bütün cenaze namazları ve taziye çadırları orada kurulacak mahalle aralarında bir cenaze olduğunda bütün yollar kitleniyor . nedir sizlerin camiyle zorunuz anlamadım.evet yomra tam bir beton çiftliği orda haklısın oda sagiroglunun marifeti yıldızlı öyle bence bu kat mulkiyet haklarını ilçe belediyelerinden alsınlar.ilce belediyeleri insaatcilarla iyi geçinmek için mahvettiler trabzonu

TRABEL ORBEL
TRABEL ORBEL - 9 ay Önce

TRABELDEN ORBELE VERİLEN 200 KİŞİNİN KESİLEN MAAŞLARI ÜSTÜNE YATILAN ÖZLÜK HAKLARI İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN VE MEDYA MENSUPLARI
200 KİŞİNİN ELLERİ YAKANIZDADIR.
BU DÜNYADA NE SİZE NE GÜMRÜKÇÜOĞLUNA NE ZORLUOĞLUNA VE DİĞERLERİNE HAKKIM HELAL DEĞİL
ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN
HAKKIMI HELAL EDERSEM NAMERDİM


SIRADAKİ HABER