7m


7m

hyundai

Haydar Revi: "Piyasaya can suyu olacak"

AK Parti İl Başkanı Revi'den kredi paketi açıklaması.

Trabzon 02.06.2020, 14:44
Haydar Revi: "Piyasaya can suyu olacak"

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı yeni Kredi paketi ile piyasaların rahatlayacağı söyledi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın göreve geldiği ilk günden itibaren attığı adımlarla Türkiye ekonomisinde yeni bir sayfa açıldığını belirten Başkan Revi "Sayın Bakanımız Berat Albayrak gece gündüz demeden çalışarak küresel sermayenin karşısında kolayca etkilenen bir ekonomiyi kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiye dönüştürmüştür. Tabi bu başarı hiç de kolay olmadı. Göreve geldiği günden itibaren küresel lobilerin kuklaları saldırıya geçtiler. Sayın Bakanımız onlar saldırdıkça daha büyük başarılara imza attı. Himayelerinde gerçekleşen ekonomik dönüşümler ve mali politikalarla Türkiye ekonomisi küresel sermaye ve faiz lobilerinden etkilenen değil onlara karşı dik durur hale geldi." ifadelerini kullandı. 

Koronavirüs salgını sürecinde de ekonomik anlamda sıkıntı yaşanmadığını ifade eden Başkan Revi açıklamasına şöyle devam etti: "Sayın bakanımız koronavirüs salgınının ortaya çıktığı ilk günden itibaren salgının ekonomide meydana getirebileceği bütün tahribatlara karşı gerekli önlemleri alarak Türkiye ekonomisine dimdik ayakta tutmuştur. Sayın bakanımız açıklamış olduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı paketiyle dünyada yaşanan pandemi süreci ekonomik zorlukların hiçbirini ülkemizde yaşanmasına fırsat vermemiştir. Kendisine şehrimiz ve vatandaşlarımız adına cani gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye'de ekonomik kriz yaşansa da bayram yapsak diye el oluşturanların hepsinin hevesleri kursağında kalmıştır. Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte yeni bir paket daha açıklayan Sayın bakanımız adeta ekonomiye can vermiştir. 
Açıklanan bu yeni kredi paketi doğrudan piyasaların çarkını itikleyici etki yaparak normalleşmeyin hızlandıracaktır. Konut'tan taşıta beyaz eşyadan ev tekstiline ulaşımdan konaklamaya mobilyadan tatile varana kadar birçok sektörü olumlu yönde etkileyecek bu yeni Kredi paketi bir süredir durgun olan piyasaya cansuyu olacağından hiç kuşkumuz yoktur. Böylelikle ekonomi hareketlenecek üretim artacak ve piyasalar normale dönecektir Sayın bakanımız Berat Albayrak'a bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@