banner526

banner533

banner513

Haydar Revi cevap verdi: Gümrükçüoğlu istifa edecek mi?

Gündemdeki tartışmalarla ilgili AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi cevap verdi.

Trabzon 02.11.2017, 11:07 02.11.2017, 13:49
Haydar Revi cevap verdi: Gümrükçüoğlu istifa edecek mi?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’nun istifasının istendiği iddiaları ile ilgili açıklama yapan Revi: “Trabzon için böyle bir durum söz konusu değildir. Şuan gündemimizde kongre sürecimiz var. “dedi.AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi  son günlerde yerel ve ulusal medyada yer alan Trabzon’un da aralarında bulunduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarının istifalarının istendiği söylentileri üzerine yaptığı açıklamada Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun istifasının istendiği iddialarının doğru olmadığını belirterek böyle bir konunun gündemde olmadığını söyledi.

Trabzon’da istifalarla ilgili bir gündemin olmadığının altını çizen Revi, şunları söyledi: “Milletin partisi olarak kurulan AK Parti değişimi esas alan bir partidir. Vatandaşların talepleri üzerine, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Partimizin kararları neticesinde bazı belediyelerimizdeki değişimler yaşandı. Bu süreç şimdilik tamamlanmış durumda. Şimdi Kongre sürecimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. AK Parti teşkilatı olarak gündemimizde belediye başkanlarının istifası söz konusu değil. Belediye Başkanlarımıza iletilmiş bir istifa önerisi ya da bize iletilen bir karar yok. Gündemimizde şuan Trabzon’da kongrelerimiz var. Kongrelere odaklanmış durumdayız. İlçe kongrelerimizi de tamamladıktan kısa bir süre sonra il kongremizi de başarılı bir şekilde tamamlayıp yolumuza devam edeceğiz.”

CHP’ye de tavsiyede bulunan Revi, “CHP lütfen kendi içinde yaşadığı problemlere odaklansın. AK Partinin yenilenmesi muhalefetin kâbusuna dönüştü. Muhalefet partileri, özellikle CHP, AK Partinin değişim ve gelişim sürecinden oldukça rahatsız. Kendileri vatandaşın taleplerini dikkate almadığı için AK Partinin vatandaşların ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda yaşadığı değişim sürecini hazmedemiyorlar. Bundan dolayı CHP AK Parti aleyhinde yalan iddialar üreterek kafasını kuma gömmeye devam ediyor. CHP kendi problemlerine odaklansın. AK Partinin değişim süreci bizi ilgilendirir. Bu AK Partinin konusudur. CHP’yi ilgilendirmez.” şeklinde konuştu.
 
Yorumlar (5)
Güntay 3 yıl önce
Revi ne bilir istifa edecek mi. O kendi durumunu bilmiyo. Ofg nin gidişi reisin emriyle. Pek yakında. Trabzon sabırsızlıkla bekliyo
Ahmet 3 yıl önce
Böyle bişey varsa ki var revi haberdar olamaz o kendinin kalıp kalmayacağından haberi yoktur birbirlerine tutunmaya çalışıyorlar. Bu haberleri önceden medyaya servis eden zaten partide bu görevi üslenenler partiye zarar gelmesin diye zararlı kişileri savunmak reviye düşmez yanlış demeç vermiş
Serkan öztürk 3 yıl önce
Sadece Başkanın gitmesi Trabzon şehrini kurtarmaz Akparti Trabzondan silinmeli
Trabzon 3 yıl önce
Belediye Calışanlarının maaşını veremeyen iflas etmiş bir başkan
Ahmet 3 yıl önce
Çok doğru açıklama

Gelişmelerden Haberdar Olun

@