Hami Mandıralı ve eski milliler hükümlülerle buluşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın projesi olarak aralarında Trabzonspor'un eski futbolcusu Hami Mandıralı'nın da bulunduğu milli futbolcular hükümlüleri ziyaret edecek.

Trabzon 24.07.2017, 17:05
Hami Mandıralı ve eski milliler hükümlülerle buluşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesiyle, Türk futbolunun eski ünlü isimleri hükümlü ve tutuklu gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor.


Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğünün gerçekleştirdiği projeyle, ceza ve infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklu olan gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla vakit geçirmeleri, sosyalleşmeleri ve sosyal rehabilitasyonlarına katkı sunulması amaçlanıyor.

Bu sene 10 farklı ilde düzenlenecek organizasyonun ilk durağı Trabzon olacak. Eski ünlü futbolcular, 28 Temmuz'da Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu ve hükümlerle buluşacak.

Proje daha sonra sırayla Eskişehir (18 Ağustos), Şanlıurfa (8 Eylül), Gaziantep (5 Ekim), Van (26 Ekim), Bursa (17 Kasım), Bolu (23 Kasım), Kahramanmaraş (30 Kasım), Hatay (7 Aralık) ve Ankara'da (14 Aralık) gerçekleştirilecek.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'da daha önce forma giymiş Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, proje kapsamında gençlere tecrübelerini aktaracak.

Projede ayrıca efsane futbolcular gençlerle birlikte bir gösteri maçı da yapacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@