7m

uzungöl yayla otel

Hacıkerimoğlu: "Trabzon turizmini baltalamak istiyorlar!"

TFF eski yönetim kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, Trabzon’a Arap turizmi üzerinden saldıranlara tepki gösterdi.

Trabzon 24.07.2022, 20:06 24.07.2022, 21:23
Hacıkerimoğlu: "Trabzon turizmini baltalamak istiyorlar!"

Haber61-Haber Servisi-Son günlerde, Trabzon’daki Arap turistlerin Trabzon’u ziyaretlerinden dolayı, sosyal medyada bir takım kişilerin saldırıları oluştu! Arap turistlerin ziyaretinden rahatsız olanlar, sosyal medya üzerinden adeta Trabzon’u kötüleme yarışına girmişti. 

TFF Eski Yöneticisi iş insanı Mustafa Hacıkerimoğlu da yapılan bu saldırılara kayıtsız kalmadı! 

Hacıkerimoğlu yapmış olduğu açıklamada, bu saldırıların asıl amacının Trabzon’un birlik ve beraberliğini zedelemek olduğunu belirtti. Hacıkerimoğlu "Son zamanlarda Trabzon yatıp Trabzon kalkanlar, Trabzonluların  birliğinden beraberliğinden başarısından bir akraba gibi yaşıyor olmalarından son derece rahatsızlar! Spordan siyasete, bürokrasiden iş adamına kadar, Trabzonluların başarısını çokluğuyla anlatıp gölgelemeye çalışanlar vardır.  Aslında bunların temel amaçları, Trabzonluların birlik ve beraberliğini zedelemektir. Şimdi sosyal medya üzerinden Trabzon turizmini ele almışlar. Zaten çok kısa süren Trabzon’un turizm sezonu yakın zamanda başladı ve bir ay sonra da sonlanacak” dedi. 

Sanayi şehri olmayan, tarıma elverişli toprakları ovaları bulunmayan, sadece insanıyla ve doğasıyla kendisini ön plana çıkarmış çok başarılı insanlar yetiştirmiş bu toprakların birlik ve beraberliğine göz dikenler, Trabzon turizmini ele almış durumdalar. Amaçları da bu topraklarda yaşayan insanların, hem ekonomik hem de sosyal olarak zayıflamasını sağlamaktır! Trabzonlular, Trabzon karşıtlığı ve düşmanlığına yol açan açan bu süreci kesinlikle sorgulamalıdır! Bu yaşananlar öyle kendiliğinden gelişen, plansız ve şuursuz hareketler değildir.

DİĞER İLLERE BAKSINLAR!
Hacıkerimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Almanların Alanya da, Rusların Antalya’da, İngilizlerin Muğla’da, Danimarka ve Hollandalıların Muğla ve Antalya’da satın aldıkları konut sayısı toplamda neredeyse Trabzon şehrinin konut sayısıyla orantılı olmasına rağmen kimse Antalya’yı Ruslar, Alanya’yı Almanlar ,Muğla’yı İngilizler istila etti demiyor. iki ay gibi çok kısa süren Trabzon turizmi turizmi birilerini rahatsız ediyor. Trabzonlular kendilerine karşı birliklerine, varlıklarına, ekonomilerine, Trabzon milliyetçiliğine ve Trabzonluların başarısına karşı yapılan bu algı operasyonunu mutlaka irdelemeli, “bize her yer Trabzon” diyen, bir milletin şehrine gelen turistten, şehrini alacakmış gibi bir korkusu olmamalıdır! Trabzon’a karşı yapılan bu algı operasyonuna Trabzon’un esnafı ve Trabzon halkı, turistlere Trabzonluların ilgi alaka ve misafirperverliğini en güzel şekilde gösterip, Trabzon turizmini en yukarıya taşıyacak bir performansla cevap verecektir” 

BAZI BASIN KURULUŞLARI BU İŞİN İÇİNDE!
Bu işin içinde Trabzon’da bulunan bir gazete ve internet sitesinin olduğu vurgusunu yapan Hacıkerimoğlu, “dışarıda başlayan bu algı operasyonunun Trabzon’da kim ve nereli olduğu belli olmayan destekçileri vardır! Özellikle yerel bir gazete ve internet sitesinin sokakta planlı programlı bir şekilde birilerine röportaj yaptırıp, yanından geçen turistlere, Trabzon’un misafirlerine yayın esnasında hakaret etmesini sağlaması bir habercilik anlayışı değildir. Bu sadece Trabzon karşıtlarının politikasına hizmet etmek üzere gözünü karartıp, görev almaktır. Öğrendiğim kadarıyla bu gazete ve internet sitesinin sahibi Trabzonlu değilmiş. Trabzonlulardan Trabzon karşıtlarına karşı özellikle ricada bulunuyorum. Trabzon’a zarar vermek isteyen hiçbir basın kuruluşunun haberlerini okumayın ve prim vermeyin. Tüm akrabalarıma saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.

Buna da göz atın:


Yorumlar (8)
Ehli_Bahiyane Bin Velid. 2 hafta önce
Efendi
Kimsenin Arap Türiste karşı olduğu yok!
Araplasmaya karşı insanlar.Uzun Gölde Türkce yasaklanmış nerdeyse!
Milli suurunuzu iki Dolara kaybetmek sizin icin önemli olmaya bilir!
Burasi Türkiye,Türkce!Örfü,Ananesi,Kültürü,Gelenekleriyle farklıyiz.
Arapda ,Ingilizde,Almanda Ülkemizi ziyaret edebilir.Arabin Acemden üstünlüğümü var.Ayiptir yahu.
Mehmet 2 hafta önce
Senin derdin müslümanlarla. Memleket toptan Batı kültürüne teslim olmuş gıkın çıkmıyor. Tabelalara baksan hep İngilizce. Derdin yok. Kim dedi Arabın Aceme üstünlüğü var? Karın ağrınızı biliyoruz.
burhan 2 hafta önce
Hacıkerimoğlu'nun açıklamalarının altına imzamı atarım. Duygularıma tercüman olmuş. Şu sokakta çapsız lümpenlerle röportaj yapan sözde basın kuruluşlarına yazıklar olsun...
sıradan vatandaş 2 hafta önce
Doğru
tsli 2 hafta önce
bence de doğru
Halil Özkan 2 hafta önce
Ben de iş insanı olup İstanbul da yaşasaydım aynı şeyleri söylerdim...
mehmet 2 hafta önce
Kimse turiste karsi ciktigi falan yok arap ve veya baska milletlere topragini satma.
Gidin Trabzonda Yalincak tarafina bir bakin ne olmus..
lifor 61 2 hafta önce
Turist değerlidir.Baş üstünedir.Ama bu turistler memeleketimin topraklarını almaya kalkışmayacak.Hangi ırk olursa olsun trabzondan veya bir başka ilden toprak satışının önünü açarsak yakında bizim topraklarımızda da yangınlar başlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@