Gümrükçüoğlu'ndan 10 Kasım mesajı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, mesaj yayımladı

Gümrükçüoğlu'ndan 10 Kasım mesajı

Advertisement Advertisement

10 Kasım Atatürk'ü Anma GünüTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gümrükçüoğlu, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu ve bağımsızlığın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 80. yılında özlem, sevgi ve saygıyla andıklarını ifade etti.

Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti:

"Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 1919'da başlayıp 1923'te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede, bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. Ülkemizin kurtuluşu için yaptığı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Paşa bu mücadelesiyle Türk'ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Atatürk, yapmış olduğu işler ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Türk milletinin kalbinde büyük bir lider ve devlet adamı olmuştur. Genç nesillere emanet ettiği ve 'en büyük eserim' diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışıyla taçlanmış olarak, yine onun gösterdiği hedefler dahilinde varlığını devam ettirmektedir."

Gelecek nesillerin de aynı şuur ve inançla bu kutsal emaneti büyük bir onurla devralacaklarına, Cumhuriyeti çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancının tam olduğunu da aktaran Gümrükçüoğlu, "İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. Bu vesile ile bu ülkeyi bizlere yurt olarak bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 14:34

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner393

banner426

banner204