banner539

banner526

banner533

banner513

Gümrükçüoğlu "Kamu bize ders verdi"

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantıları devam ediyor.

Trabzon 22.11.2017, 16:30
Gümrükçüoğlu "Kamu bize ders verdi"

Toplantıda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Meydan parkında bulunan çay bahçelerinde oluşan fiyat farkı üzerine açıklamalarda bulundu. 

Başkan Gümrükçüoğlu, “Park içinde bulunan çay bahçelerinin olduğu kısmı dönüşüm çalışması kapsamında 2 bölüme ayırdık ve kiraya verdik. Çayı kahvenin ücretini biz tespit etme hakkına sahip değiliz. Kendisi esnaf odasına müracaat ediyor. Burada belirlenen tarifeyi biz kabul edersek geçerli oluyor. Burada çay 2 TL olarak belirlendi. Bu yazıldı çizildi. Buna belediye müsaade ediliyor dendi ancak bizimle alakalı bir şey yok. Geçtiğimiz süreç içinde bir taraf kirasını veremedi. Biz tahliye davası açtık. Tahliye oldu. Baştan beri 2TL çay fiyatı uygulayan kuruluşlardan bir tarafı kaldı. Daha sonra huzursuz olan konuşmalar oldu. Sonra biz boş olan tarafı biz kendimiz yaptık. Kiracı taraf 2 TL alırken Belediye tarafı 1 TL alıyor. Çayın 1 TL olmasına rağmen bizim taraf daha boş diğer taraf daha dolu. Aslında kamu bize ders verdi” dedi.

Yorumlar (9)
Oguz 3 yıl önce
Baskan 2 saat otur garson gelirse o garsona madalya tak
Eren 3 yıl önce
Trabzonun merkezini, meydanın akciğerini betona dönüştürdünüz. Boşverin çayı çorbayı.
Hsnydn 3 yıl önce
Sayın başkan milletin aklı ile dalga geçmeyin ne kadar yaramaz iş kur elemanı varsa orda seslenirsin gelmez çay istersin soğuk gelir falan filan bi denetleyin araştırın bilmiyorsanız da sorun dışarta dolaşsın biraz elemanların
davut 3 yıl önce
Bir adam çay ocağını bile işletemez ama belediye başkanı olur. Ey akpartililer bu eser sizin sahip çıkın
Ali 3 yıl önce
Eren, önceden çok agac ve huzur varmış gibi konuşuyorsun. O binalar yillardir orada. Bakimsiz agaclarin budanmasi normal.o binalari yikmaya kalksalar bu seferde ekmek paramiz gitti diyeceksin.halk eziliyor edebiyati yapacaksin.çare söyle . Sorunlarin herkes farkinda zaten.
Emir 3 yıl önce
Başkanım hizmet sıfır çay istiyom yarim saat de geliyor yüzüne bakmazlar ilgisizler memur gibi saat dolsun gideyim anlayışı. Arıca park eskisinden kötü...
Eren 3 yıl önce
Ali dostum, meydanın binalarından bahsetmiyorum meydan parkından bahsi geçen çay ocaklarının mevkiinden bahsediyorum. Gir bir mapsten bak üç beş ağaç etrafında tonla beton gözüküyor. Bu peysajın çözümü bu olamaz, kentin kilit noktsında.
61 3 yıl önce
Meydan parkı mükemmel oldu ama çay biraz pahalı, olmaması gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@