Doğu Karadeniz İlinden Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu!

AK Parti Gümüşhane teşkilatı ve Belediye Başkanı Ercan Çimen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin kurultayı ve TBMM’de ki grup toplantılarında yaptığı konuşmalarda Cumhurbaşkanı’na sarf ettiği sözler için suç duyurusunda bulundu.  Kendisi

Trabzon 27.01.2016, 17:05
Doğu Karadeniz İlinden Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu!

AK Parti Gümüşhane teşkilatı ve Belediye Başkanı Ercan Çimen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin kurultayı ve TBMM’de ki grup toplantılarında yaptığı konuşmalarda Cumhurbaşkanı’na sarf ettiği sözler için suç duyurusunda bulundu. 
Kendisi de avukat olan AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse başkanlığında Gümüşhane Adalet Sarayına gelen partililer ve Belediye Başkanı Ercan Çimen, şikayet dilekçelerini Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etti.
 
1-(3)-011.jpg
 
“İÇİMİZE SİNDİREMEDİK”
 
Yönetim ve yürütme kurulu üyeleri ve partililerin de dilekçe vermesinin ardından Adliye kapısında gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Başkanı Köse, Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 35.olağan genel kurultayı ve TBMM’deki grup toplantılarında AK Parti kurucu genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret dolu cümlelerden kullandığını belirterek, bu hakaret içeren beyanlarını içlerine sindiremedikleri için Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
 
“CUMHURBAŞKANINA HAKARET SUÇU TCK’NIN 299.MADDESİNDE VAR”
 
Bundan sonraki sürecin Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından sürdürüleceğini kaydeden Köse, “Biz bu süreci sonuna kadar takip edeceğiz. Umut ediyoruz ki yapmış olduğumuz şikayet neticesinde Sayın Kılıçdaroğlu hakkında kamu davası açılacak ve Türk Ceza Kanunu’nun 299. maddesinde ifadesini bulan ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan dolayı da cezalandırılması sağlanacaktır” dedi.
Köse, parti teşkilatlarının Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ifadelerini benimsemediklerini, kabul etmediklerini ve içlerine sindiremediklerini dile getirerek, münferit olarak başka teşkilatların da Kılıçdaroğlu’na yönelik şikayetleri olduğuna da vurgu yaptı.
 
1-(1)-016.jpg
 
 
“BU HAKARETLERİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”
 
Belediye Başkanı Ercan Çimen ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan hakaretleri kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu, AK Parti Kurucu Genel Başkanı ve AK Parti hareketinin siyasi lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, asla kabul edilemeyecek hakaretlerde bulundu. Aynı şekilde Kılıçdaroğlu'nun Sayın Cumhurbaşkanımız için kullandığı 'diktatör bozuntusu' lafını kendisine iade ediyoruz ve kınıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Cumhurbaşkanına yapılan hakaretler suç teşkil etmektedir. Bu ülkede ilk kez halkın direkt oyuyla seçilmiş cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kullanmış olduğu yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı bu ifadelerin karşılığında Kılıçdaroğlu hakkında İl Başkanımız Celalettin Köse ve parti teşkilatımız ile birlikte suç duyurusunda bulunduk.”
 
Yorumlar (14)
Davut yazıcı 5 yıl önce
Sen kendi adına konuş.tüm Gümüşhane senin gibi düşünmüyor.
Murat köse 5 yıl önce
Yağcılar iş başında.bir Gümüşhaneli olarak sizleri çok komik buluyorum
Ali kemal b 5 yıl önce
Hayda şimdi bu suç duyurusunu yapan şivri akıllılar zaten fanatik taraf.şimdi aynı suç duyurularını CHP belediyelerde bir başka kişi için yaparsa ne olur.
Osman 5 yıl önce
Bu yağcılığın izahı var zaten Akp ye yüzde yetmiş oy vermişler.yağcılığın sınırı yok.
İ çevik 5 yıl önce
Hakaretmi? Tespitmi?
İ çevik 5 yıl önce
Sahibi yerine bu yetimler konuşuyor. Sizin Cumhurbaşkanı'nız denekti kendini savunmaktan acizmiş...
Serkan yavuz 5 yıl önce
Bir Gümüşhaneli olarak bende şehrimizi yönetiyor sanan bu zat hakkında Akp yağcılığı yapıyor ayrımcılık yapıyor Anamuhalefetin liderini hedef alıyor diye suc duyurusunda bulunuyorum
Celil Cenk 5 yıl önce
Avrupa gazetelerini yollayayım bu kafaya,alayı zatın resmi ile hitllerin resmini Yanyana kullanıp,işte Türkiye'nin başındaki zatın özendiği diktatör diye çıkıyor. Medyaya baskı,askere polise baskı,Hakkı'nı arayan işçiye memura emekliye baskı,kendi işine gelene yağdır parayı musluk musluk..yetmez gibi ülkenin doğusu Beyrut a döndürmüş buna rağmen çıkıp tek sorun muhalefet partisi ve Başkan'ı gibi hedef sptırıyorlar. Bu güruha sormak lazım,dağda ki eşkiyayı şehirlere hakim kılacak kadar ayakta uyuyanlar Hakkı'nda suç duyurusunda bulunacakmısınız? Varmı sizde o yürek yada varmı böyle bir adalet bu hesabı sorgulayacak,aşağıda ki arkadaşların dediği gibi sarayın dalkavuğusunuz sadece,gelecekt,e herbiriniz yargılanmalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@