banner556

Demiryolu haberlerine Trabzon Milletvekilinden sert tepki: Bizimle dalga mı geçiyorlar!

Erzincan – Trabzon Demiryolu’nun Rize’ye kaydırıldığı haberlerine CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’dan sert tepki.

Trabzon 03.09.2020, 12:54 03.09.2020, 13:44
Demiryolu haberlerine Trabzon Milletvekilinden sert tepki: Bizimle dalga mı geçiyorlar!

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’un yıllarca beklediği Demiryolu projesi için Rize’ye kaydırıldığı haberlerinin çıkmasının ardından bir çok mecradan tepkiler yükseldi.

En sert tepki de CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’dan Geldi. Kaya “Bizimle dalga mı geçiyorlar?” ifadelerini kullanarak, Demiryolu Projesinin Trabzon için çok önemli bir proje olduğunu söyledi ve “Bu proje gerçekten Trabzon’dan kaydırıldı mı? Kaydırıldıysa gerekçesi nedir? Trabzon beceriksiz yöneticilerin bedelini mi ödedi? Bunun ortaya çıkmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Haber61’e konu ile alakalı açıklama yapan Kaya, mecliste genelge vereceğini belirterek “Şuanda meclise geçiyorum. Bir genelge vereceğim. Trabzon her alanda olduğu gibi bulanda da sahipsizliğinin bedelini ödüyor. Bir soru önergesi hazırlıyorum, Trabzonlu 4 bakanı, AK Partili 4 Milletvekili, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Parti il Başkanını bu konuyla ilgili bir açıklama yapmaya davet ediyorum. “ dedi.

Bunu kabul etmemiz mümkün değil

Daha önceki dönemde projenin hazır olduğunun söylendiğini belirten Kaya “Daha önceki belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu projenin çizildiğini ve hazır olduğunu, güzergahın Gümüşhane – Maçka – Trabzon olarak çizildiğini, bunun için belirli bir para ödendiğini söylemişti. Bu doğru değil miydi? Bu noktaya nasıl geldik? Bugün söylenen mi doğru o gün söylenen mi doğru? Bunun netleşmesini istiyorum. Yarın da geniş kapsamlı bir açıklama yapacağım. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Hangi hakla güzergahı belirli bir proje Trabzon’un elinden alınmıştır. Bunun hesabının Trabzon’a, Trabzon’a verilmesini AK Partili 4 bakandan, 4 milletvekilinden, Büyükşehir Belediye Başkanından, AK Partili il başkanından ve AK Partinin tüm kadrolarından Trabzon adına istiyorum. “ şeklinde konuştu.

Ne gerekiyorsa yapacağım

Demiryolunun Trabzon’a gelmesi için ne gerekiyorsa yapacağını belirten Kaya “Gümüşhane’den bir açıklama geldi. Haber61’den konuyu takip ettim. Haberinizin çıktısını aldım ve üzerinde çalışıyorum. Demiryolu konusu Trabzon’un en önemli konusudur. Milletvekili olduğun gün söylemiştim “Sıkı takip edeceğim” diye. Türkiye’nin her bölgesinde olan Demiryolu Trabzon’da neden yok bunu sorgulayacağım ve Trabzon’a gelmesi için ne gerekiyorsa yapacağım. “ ifadelerini kullandı.

Bizi susturmak için…

Projenin Rize’ye kaydırılıp kaydırılmadığı konusunda açıklama beklediğini belirten Kaya “O dönem bizi susturmak için sanıyorum o dönem böyle bir şey dediler. Şimdi projenin başka bir ile kaydırıldığından bahsediyorlar. Bizimle dalga mı geçiyorlar? Bunu anlamak mümkün değil. Bu proje gerçekten Trabzon’dan kaydırıldı mı? Kaydırıldıysa gerekçesi nedir? Trabzon beceriksiz yöneticilerin bedelini mi ödedi? Bunun ortaya çıkmasını istiyorum.” Dedi.

Yorumlar (29)
Nihat 5 ay önce
Yahu demiryolu filan hiç bir yere gelmeyecek,nafile yemeyin birbirini,boş propaganda.
Mantıklı 5 ay önce
Önce RİZE sonra Bize :-)))
Vatandaş 5 ay önce
Şahsi kanaatimca inşAllah gelmez memleket geliştikçe batıyor millet Üç kuruş para gördü her yer beton yığını haline geldi varsın gelişmesin eski güzelliğiyle kalır diyeceğim ama eski güzelliği de gitti.
davut 5 ay önce
Rize'yi ziyeret ettiriyor sayın cumhurbaşkanımız daha ne istiyorsunuz.
by müdür 5 ay önce
Trabzon halkı bişe istemiyorki.
Onlara çay ocağı yeter.
Birde dofaş arabası OLSUN, egzosdan bol ses gelsin YETER.
Bu Trabzonlu bişe istemez,vekiller hiç istemez zaten,sorun yok.
bize bişe lazım değil..
doğan yıldız 5 ay önce
şehir içine raylı sistem yapın. milleti dolmuşlardan kurtarın. ama olmaz biz uzaya gideceğiz.
murat başkan 5 ay önce
ne beklediniz ki... daha çömlekçiyi yıkamadılar 20 yıldır demiryoluy-muş pehhhhhhhh...
Oğuz 5 ay önce
Helal olsun Trabzon seninle.
Rizeli 5 ay önce
Sevgili Trabzonlu kardeşlerim bence her iki proje de manasız...Samsun-Sarp demir yolu daha doğru olur.
fahri aydın 5 ay önce
rizeden de trabzona bağlanır buda sorun mu ! yeter ki rizeye bi ulaşsın
Gümüşhane 29 5 ay önce
Zihniyeti akp,,o zaman bir 30 yıl daha beklersin
çaykaralı 5 ay önce
trabzondan rizeye bağlansın hazır geçit var
Senol günes/avcilar 5 ay önce
Avrupada tren yollari her kasabada var köyde var bunlar tren yolunu 1520 yillarinda yapmislar vatanimizda 2020 yillinda konusuluyor kücük cocuk gibide tartisiliyor önce benim sehrim yok benim yahu tren yolu her sehirde olmali yüz yillardir gec kalinmis tahminim 2089 yillarinda olur trabzonda olmaz trabzonda cok istemezuk trabzona diyenler cok var önce sehir uyanmali
Senol günes/avcilar 5 ay önce
Tamam düzeltiyorum 1661 yillinda avrupada tren yollari vardi kovboylarda vardi at arabalarida
vatandaş. 5 ay önce
AKP'Li değilim ancak 1520 de at arabasını zor bulursun. birşey yazıyorsun bari düzgün yaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@