Celil Hekimoğlu o konuya açıklık getirdi

Celil Hekimoğlu: “Beyanlarımız yanlış anlaşılmıştır” 

Celil Hekimoğlu o konuya açıklık getirdi

Hekimoğlu Döküm Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı Celil Hekimoğlu, ekonomide yaşanan sorunları değerlendirdiği toplantıda açıklamalarının yanlış anlaşıldığı söyledi. 

Geçtiğimiz günlerde beraberindeki iş adamları ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, ekonomide yaşanan sorunlarını değerlendiren Hekimoğlu Döküm Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı Celil Hekimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sorulan bir soru üzerine eleştiri hakkını kullanarak verdiği beyanın ilgili kişi ve kurumlarda kırgınlık oluşturduğunu belirtti. 

Spontene konuşma sebebiyle seçtiği kelimelerin maksadını aşmış olabileceğini vurgulayan Hekimoğlu, “Basın toplantısında verdiğimiz beyanların ilgili kişi ve kurumlarca yanlış anlaşıldığını üzülerek öğrenmiş bulunuyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki toplantımızın amacı her zaman vatandaşı olmaktan gurur duyduğumuz ülkemizin ve bağlı devletlerimizin kanunlar çerçevesinde kurulmuş bir kurumunu karalamak ve kuruluş amacını eleştirmek, sorgulamak değildir. Anayasa ile tarafımıza tanınmış eleştiri hakkımızı kullanmaya çalıştığımız beyanlarımız yanlış anlaşılmıştır. Basın toplantısındaki beyanlarımız bir bütün olarak değerlendirildiğinde mevcut ekonomik krizle, krizin sebepleri ve aşılma yöntemleri ile ilgili de beyanlarımız fark edilecektir. Sorulan bir soru üzerine eleştiri hakkımızı kullanarak verdiğimiz beyan ilgili kişi ve kurumlarda kırgınlık oluşturmuştur. Bildiğimiz kadarıyla yürürlükte olan imar affı çerçevesinde kanuna uygun bir şekilde ruhsatlandırılan bir bina ile ilgili Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) tarafından verilen raporun bu durumla çelişkisini ifade etmeye çalıştığımız beyanlarımız sırasında spontene konuşma sebebiyle seçtiğimiz kelimeler maksadını aşmış olabilir. Yıpratmak, mevcudiyetini sorgulamak amacıyla vermediğimiz beyanlarımız KDK tarafından yanlış anlaşıldığı için üzgün olmakla beraber bu mevki ve statüdeki bir kurumun kişileri, bu olayda beni hedef alan açıklamaları devlet refleksine ve devlet geleneğine uygun olmamıştır. Bu durumdan duyduğumuz üzüntüyü de belirtmeden edemeyeceğim” ifadelerini kullandı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru
doğru - 1 ay Önce

Sayın celil hekimoğlu, imar affından alınan ruhsatlarda bu belde kişinin bayanı üzerine verilmiştir yazar. ileri zamanda yapılacak denetimlerde yanlış beyanda bunan kişini belgesinin iptal edil durumu söz konusu. yani iş resmiyete tam bağlanmadı

Trabzonlu cepni
Trabzonlu cepni - 1 ay Önce

Hekimogluuuu. Sen cok yasa

hakan
hakan - 1 ay Önce

tarihi katledip rant peşinde koşmak, parayı çok sevenlerin kabul edeceği birşey.

uğur
uğur - 1 ay Önce

evet gereksiz boşboğazlık bütün karizmayı bitirir tekrar başa dönersin

Yasin
Yasin - 1 ay Önce

Admin adil ol biraz yapılan yorumları onayla tarafçı olma paracı olma

banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393