Ali Turan için Maçka ayağa kalktı

Başarılı Eğitimci Ali Turan’ın Trabzon Ortahisar Milli Eğitim Müdürü görevinin iptali sonrası Maçkalılardan sert tepki geldi.

Trabzon 14.10.2019, 09:45
Ali Turan için Maçka ayağa kalktı

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Adıgüzel ve Maçka Belediyesi Meclis Üyesi Adem Kılıç, "Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Trabzonumuzun önemli bir değeri olan Ali Turan hocamıza yapılan uygulama kesinlikle yanlıştır. Yaşanan süreç hem partimize hemde Trabzon'umuza zarar vermektedir" dediler.


2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başında Trabzon Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğünde görev değişikliği yaşanmıştı.  Ortahisar Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse’nin yerine Ali Turan atanmıştı.  25 yıllık eğitimci olan Ali Turan çalışmaları ve başarılarıyla adından sıkça söz ettirmişti. Erdoğdu Anadolu Lisesi’nin dünya şampiyona olmasında büyük emeği olan dönemin okul müdürü Ali Turan, geçen yıl yapılan müdür rotasyonunda Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesine müdür olarak atanmıştı. Buradaki başarılarının da ardından Ortahisar Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmişti."

Yaşanan bu sürecin ardından başarılı eğitimci Ali Turan’ın paylaşımı olay oldu. Ali Turan, “Ortahisar İlçe Milli Eğitim olarak atamam iptal edilmiştir. Tebrik eden arkadaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Başarılı Eğitimci Ali Turanın Trabzon Ortahisar Milli Eğitim Müdürü görevinin iptali sonrası Maçkalılardan sert tepki geldi. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Adıgüzel ve Maçka Belediyesi Meclis Üyesi Adem Kılıç yaptıkları açıklama ile karara tepki gösterdi.

Meclis Üyesi Adıgüzel, "Trabzonumuzun önemli bir değeri olan Ali Turan hocamıza yapılan uygulama kesinlikle yanlıştır. Yaşanan süreç hem partimize hemde Trabzon'umuza zarar vermektedir. En kısa sürede Ali Turan hocamız görevine başlamalıdır" dedi. 
 
Maçka Belediye Meclis Üyesi Kılıç ise karara tepki göstererek, "Bu iş çocuk oyuncağı değildir. Ülkemizin yaşadığı bu süreçte yapılan uygulama en basit ifadesi ile saçmalıktır. Tüm Maçkalıları Trabzon’umuzun evladı, başarılı hocamız Ali Turan'a sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
Adamın Biri 3 ay önce
Saçmalamayın orada görevini layıkı ile sürdüren biri vardı.En baştan değişmesi yanlıştı ve yanlıştan dönüldü olan bu.
Ümit ... 3 ay önce
Bu konu fazlasıyla uzatılıyor, muhatapları farklı beklentilere sürüklüyor, birikim ve kişilikleri aşındırıyor. Bu ve benzeri makam temsilleri; usulü gereği bir tercih adımı ve sorumluluk verme girişimi olduğu da kabul edilmeli. Hem önceki görev alanların atandığı dönemde o makama başka taliplilerin olmasına karşın tercihen sorumluluk verilmesi ne kadar normalse bu gün de başkalarının talip olması gayet normal. Bu sürecin doğal kuralı bu. Kime nasip olacaksa en kısa sürede süreç bitirilmeli, sorumluluk bilinciyle gayret gösterilmeli.
Şaziye Derelioglu 3 ay önce
Ali Turan bey iyi bir eğitimci ve kaliteli bir sahsiyet .İnsan ilişkilerinde çok iyi ben onun olmasını isterim Ali Turan beyinde görevini layıkıyla yapacağına inanıyorum inanıyorum üzüldüm görevden alınışına Allah hakkında hayırlısını versin
Abdullah KAYA 3 ay önce
Bu ülkede hakedeni yerinden etmek için uğraşanların karşısına tepki gösteren Maçkalılar gibi herkes dik durmayı öğrenmeli Trabzon hak edene hak ettiğini verme yeridir hak edeni madur etme yeri değildir.Kanuninin doğduğu şehre kimde insanlarınada kimse yanlış yapamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@