banner491

‘Yüce Atatürk’ yasak, ‘Rabia’ serbest!

Ziraat Türkiye Kupası 4. turda Fenerbahçe ile oynadığı maç öncesi yapılan seremoniye "Yüce Atatürk" yazılı tişörtlerle çıkan Fethiyespor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile Fethiyespor arasınd

‘Yüce Atatürk’ yasak, ‘Rabia’ serbest!
banner492
banner432

Ziraat Türkiye Kupası 4. turda Fenerbahçe ile oynadığı maç öncesi yapılan seremoniye "Yüce Atatürk" yazılı tişörtlerle çıkan Fethiyespor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.


Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile Fethiyespor arasında oynanan ve 2-1 Fethiyespor üstünlüğü ile biten maçta, konuk ekibin maçın başında YÜCE ATATÜRK yazılı tişörtlerle sahaya çıkmasından sonra Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada Fethiyespor'un Profesyonel Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevkedildiği duyurdu. Öte yandan Fethiyespor’u PFDK’ya gönderen TFF, Rabia işareti yapan Emre ve Sercan için herhangi bir işlem başlatmaması şaşkınlıkla karşılandı.


İşte federasyondan Fethiyespor ile ilgili yapılan açıklama:

"Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği alanlar olması hedeflenmektedir. Federasyonumuzun da bağlı olduğu uluslararası spor örgütleri, bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyette çeşitli ilke ve kurallar benimsemiştir.
Bununla birlikte, Fethiyespor Kulübü'nün Fenerbahçe A.Ş. ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.
Bu konuda kulüplerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğinden emin olmakla birlikte yukarıda anılan ilke ve kurallara aykırı davranılması halinde disiplin sürecinin başlatılacağını belirtmek isteriz”
EMRE VE SERCAN SEVKEDİLMEMŞTİ
Fenerbahçeli Emre Belözoğlu ve Çaykur Rizesporlu Sercan Kaya, bir süre önce attıkları gollerden sonra Rabia işareti yapmıştı. Her iki oyuncu hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek görülmemiş, hatta kamuoyunun bazı kesimleri tarafından takdir edilmişlerdi.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Coder
Coder - 6 yıl Önce

Hünkarımız ve saz arkadaşları tarafından atanan bir TFF var karşımızda.

Elbette hünkarımızın emrine uyacaklar.

Hünkarımızın amaçlarından biri de,Atatürk'ün yerine geçebilmek değil mi?Ama asla bir Atatürk olamayacak !

tuncay türk
tuncay türk - 6 yıl Önce

bu ülkede herşey serbest türke küfretmek türklüğe hakret etmek aşağılamak kürt ırkçılığı ermeni ırkçılığı muhtelif işaret ve simgeler serbest ama türk atatürk ü çağrıştıran herşey yasak ya da ayıp kendi ülkemizde kendi vatanımızda azınlık olduk iyi mi ? bu hükümetin türke yaptığını işgalci emperyalist ingiliz fransız yapmamıştır. bu rabia işareti yapan yalakalr bir tane şehidimizi anmış mı bir yürüyüşe etkinliğe katılmışmı ? yandaş ve yalaka federasyondan ne beklenirdi ki

alp turk
alp turk - 6 yıl Önce

herkese Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün gençliğe hitabesini bir daha üstüne basa basa okumayı tavsiye ediyorum....ihanette son noktaya gelinmiştir artık....

Sefa
Sefa - 6 yıl Önce

atatürk'e kurban olun .ne kadar kin duyuyorsunuz atatürk'e bir gün bununda hesabı sorulur,keser döner sap döner.

ali hakannnn
ali hakannnn - 6 yıl Önce

zorunuza gidiyor rabia hareketi. Bu arada yüce olan Cenabı Allah'tır.

Hakan Yılmaz Eser
Hakan Yılmaz Eser - 6 yıl Önce

tff böyle bir iktidarın kurumu olduğunu göre herhalde yasak olacak. ne bekliyordunuz ki ?

AHMED KARAKAYA
AHMED KARAKAYA - 6 yıl Önce

Atatürk siyasi malzememi? O bu ülkenin kurucusu,kurtarıcısı..Hepimizin ona minnet ve şükran borcu olmalı tabi nankör olmayanların.

osman yavuzyilmaz
osman yavuzyilmaz - 6 yıl Önce

tüp kafa neden rabia isareti yapanlari görmedide ,ulu önder atamizin sevgisini yansitmayi suc görüyor ,ozaman istiklal marsinida yasaklayin,bu gidisle sira ona dogru geliyor zaten.memleketin durumu ortada zaten.yakinda türk bayraginida yasaklarlar.


banner441

banner472